Роналдо објави дека стана татко- еве кое име го доби неговата ќерка

Кристијано Роналдо преку социјалните мрежи објави дека доби ќерка со неговата девојка Георгина Родригез.

– Алана Мартина се роди. И Гео и Алана се супер, сите сме многу среќни, напиша Роналдо на фотографијата која што ја објави на Инстаграм.

Алана е четвртото дете на Роналдо. Алана доаѓа во куќата на фудбалерот покрај близнаците Ева Марија и Матео и Кристијано јуниор.
Коментари

коментари