Роси ја продолжи љубовта со Јамаха

Италијанскиот деветократен светски шампион во Мото ГП, Валентино Роси стави крај на шпекулациите со неговата иднина, откако го продолжи договорот со Јамаха до 2018-та година.

Новото првенство започнува во недела, на трката за Големата награда на Катар, а токму пред почетокот на возбудувањата, популарниот „Доктор“ се реши да ги прекине секаквите пишувања во медиумите.

Роси со Јамаха успеа да освои четири титули, во 2004, 2005, 2008 и 2010 година. Во новата сезона Роси е фаворит од сенка и ќе се обиде да им ги поремети плановите на главните конкуренти за титулата.
Коментари

коментари