Се сеќавате на видеото со мајката која ги преслекува своите 4 деца? Еве како се справува таткото

Се сеќавате ли на хит видеото од мајка која ги облекува своите 4 мали деца за спиење? Сега е ред на таткото.

Откако пред околу две недели видеото од неговата сопруга стана вирален хит со повеќе од 70 милиони прегледувања, Ден Гибсон одлучи да покаже дека и тој има супер-моќ да ги облече своите четири мали деца за спиење.

Во видеото, кое за само 20 часа има половина милион прегледувања на Facebook, Ден трпеливо ги подготвува 8-месечните Оливија, Џексон и Леви и 2-годишната Емили.

Dad vs Triplets + ToddlerI think he beat moms time ?- Give him a share! #thebabygang

Posted by The Baby Gang on Sunday, February 14, 2016
Коментари

коментари