Селена Гомез со нов сингл „Bad Liar“

Нешто ново од поп музиката ни носи Селена Гомез со нејзината нова песна „Bad Liar“.

Пред два дена Селена на својот инстаграм профил најави нешто ново, а денес имаме можност да слушнеме аудио од нејзината последна песна.

Со звук превземен од хитот од 1977 година  “Psycho Killer“ на Talking Heads’, речиси неприметливиот инструментал, го дава во преден план нејзиниот глас и таа никогаш не звучела помоќно.

 
Коментари

коментари