Шпанскиот латино заводник со нова песна (ВИДЕО)

Шпанскиот латино заводник, Енрике Иглесиас, со своите песни постојано ги освојува срцата на неговите обожавателки.

Енрике од секогаш важел за нежен пејач, чии песни биле преполни со емоции и љубов. Со негово прво појавување на музичката сцена, тој ги освои срцата на многу девојки.

Многу од неговите песни беа вистински хитови, меѓу кои беше и “Subeme la radio”. Оваа песна беше најслушана на YouTube во 2017 година.

Во новата година, тој ја објави новата песна “El Baño”. Се надеваме дека и оваа песна ќе стане омилена на многу девојки.

Слушнете ја песната и уживајте.
Коментари

коментари