Што носеа познатите на доделувањето на Битанските модни награди 2017

“Оскарите” во светот на модата синоќа беа доделени во Ројал Алберт Хол во Лондон кој ги собра сите звучни имиња од светот на шоу бизнисот на едно место.

Познатите дами блеснаа во името на модата и доделувањето на Британските модни награди 2017. Наградата за Модна икона беше доделена на Донатела Версаче а Аџоа Абоа беше прогласена за Модел на годината.

Погледнете ги сите стајлинзи од вечерта.
Коментари

коментари