Сиа -поп ѕвездата која го крие лицето

Сиа  уште еднаш ја покажува огромната бела перика, зад која сепак упорно го крие лицето. Овој месец австралиската поп ѕвезда позираше за насловната страница на списанието Interview , а уметничките фотографии се дело на фотографот Григориј Харис.58aa204ec61962f4c7ae848f6f6e5c82

39-годишната пејачка носи спортски и авангардни креации на марките Viktor & Rolf, Alexander Wang, Dior, Junya Watanabe, Simone Rocha, Alexander McQueen и Celine.

Пејачката на хитовите “Elastic hart” и “Chandelier “објаснува во интервјуто зошто ја претворила во својот белег платиненорусата перика.

А еве и неколку извадоци од интервјуто со Сиа:

За русата  перика: “Ми дојде идејата дека откако Ејми Вајнхаус ја беше претворила својата темна долга коса во бренд, јас можам да пробам со руса боб фризура. Јас не сакав да го опседнам пазарот со себе, сепак сум инди-поп пејачка. ”

За тоа дека го крие лицето: “Се обидувам да имам некоја контрола врз својот имиџ и да не ја губам својата осаменост. Не сакам да бидам следена од папараците и да дебатираат дали сум качила неколку килограми, дали сум со вештачки тен и т. н. Немам потреба од тоа напор. “

За вонземјаните: “Мислам дека би било неразумно да веруваме дека сме единствените живи интелигентни суштества во универзумот. Јас верувам во вонземјаните! ”

За да ги видите фотографиите на пејачката за списанието, посетете ја галеријата.

1716260c2ce0795a2fab064027231589

e2c190292b3f0487d3f924f5fd486064

ffc2d6c8d8dbb36566764d2db908eda5

008e5287e2d5b837c962f5fc1ef9eec3

022b89b14147c80f305f4f5744afd9f5

36972eed3b652335c2d62a7d2a436191

abd7f66ede88ee239e1e1744b4538544

 
Коментари

коментари