Синди Крафорд ги оживеа ’90-тите во кампањата на Re/Done

Синди Крафорд е препознатлива по своите тексас стајлинзи од ’90-тите, а неодамна одлучи да не врати во тоа време благодарејќи на новата колекција која ја дизајнира за брендот Re/Done.

Новата колекција именувана како “The Crawford” дон3сува силни вибрации од ’90-тите години преку моделите на фармерки, маици и дуксерки. Кампањата беше покрената по иницијативата на фотографијата која Синди ја сподели од своите денови на младоста каде ги носи прочуените 501 Levi’s фармерки.
Коментари

коментари