ФОТО: Синди Крафорд го покажа својот плакар и позираше со ќерка си Каја

Синди Крафорд неспорно е еден од најпрепознатливите супермодели. Атрактивната бринета која наскоро ќе зачекори во шестата деценија од животот, владееше во светот на модата во 90-тите години, но нејзиното модно патување нема крај.

49-годишната манекенка ги отвори вратите на домот во Малибу за да покаже што се крие во нејзиниот плакар. Таа не само што им дозволи на The Coveteur да фотографираат парчиња од нејзината гардероба, туку и сними фотосесија за The Thick со ќерка си Каја токму во просторијата која има улога на „плакар“.

14-годишната девојка која често е нарекувана „мини копија“ на Синди, веќе ги прави своите први чекори во модната индустрија, а има амбиции да стане и актерка.

04

05

07 - Copy

09 - Copy

10

11

13

14

15

16 - Copy

18

19 - Copy

20 - Copy

21

22 - Copy

23 - Copy

25

26 - Copy

29

 

30 - Copy

Синди активно ја промовира книгата „Becoming“ во која преку фотографии и кратки есеи раскажува за случки и настани од својот личен и професионален живот.
Коментари

коментари