Сите изгледи од отворањето на Канскиот филмски фестивал 2017

Канскиот фестивал синоќа ги имаше своето 70-то по ред свечено отворање каде ги собра најголемите ѕвезди од светот на филмот. Француската ривиера блесна во полн сјај додека гламурозните гости чекореа во црвениот тепих.. Најстариот филмски фестивал во светот кој со години го негува својот престиж, првиот ден од отворањето го одбележа со премиерата на филмот „Ismael’s Ghosts“ во режија на Арно Деплешен. За наградата „Златна палма“ во трка ќе бидат вкупно 19 филмски остварувања..

Во галеријата подолу ви ги презентираме сите изгледи од познатите ѕвезди кои присуствуваа на отворањето..
Коментари

коментари