Сите изгледи од црвениот тепих на amfAR галата во Кан

Секоја година amfAR гала вечерта ја собира светската елита во Кан на едно место. Хуманитарната манифестација собира сретства за истражувањата во борбата против сидата, а освен силниот хуманитарен карактер позната е и по гламурозниот црвен тепих. Најпопуларните холивудски и модни имиња се појавуваат во необични и впечатливи стајлинзи.

Иако оваа година лепезата на тоалети кои “прошетаа” беше навистина разновидна, помеѓу нај доминантните  беа оние со шлиц. Погледнете..Коментари

коментари