Модата на црвениот тепих на наградите „Златен глобус“ 2017

Престижната манифестација „Златен глобус“ официјално ја отвори сезоната на филмските награди.
74-тото по ред доделување беше одржано во хотелот „Беверли Хилтон“ каде присуствуваа големите холивудски ѕвезди како звучни имиња од светот на шоу бизнисот. Целата гламурозна свеченост беше во знакот на светкавите тоалети кои беа во центарот на вниманието, додека исто така тоалетите во жолта, беж и розова боја беа најзастапени. Модните критичари и публиката го прогласија фустанот на младата актерка Хејли Стејнфилд со потпис на легендарната Vera Wang , за еден од најубавите фустани кои „прошетале“ по црвениот тепих. Помеѓу најдобрите беа прогласени и божествено златните тоалетати на Пријанка Чопра со потпис на Ralph Lauren и Софија Вергара,Лили Колинс и Оливиа Кулпо во Zuhair Murad..

Хејли Стенфилд во Vera Wang

Пријанка Чопра во Ralph Lauren и Софија Вергара во Zuhair Murad

 

Лили Колинс и Оливиа Кулпо во Zuhair Murad

 
Коментари

коментари