Славниот пејач со нова песна се врати на музичката сцена (ВИДЕО)

По долгата пауза, Џастин Тимберлејк, се врати на музичката сцена со нова песна. Песната се вика “Filthy”, со која го најавува и албумот “Man of the woods”.

Новата песна е во фанки стил. Џастин повторно соработува со Тимбаланд, кој е заслужен за успехот на неговите претходни албуми.

Новиот албум Џастин со 16 песни ќе го објави на 2 февруари. Во текот на наредните денови ќе објави уште три видео записи, кој ги сними со различни режисери.
Коментари

коментари