Слушнете ја новата песна на Шакира и Малума (ВИДЕО)

Шакира и Малума имаа навистина голем успех со песната”Chantaje”, а сега двајцата повторно се обединија за нова песна насловена “Trap”.

“Trap” е новата песна која се најде на најновиот албум на Шакира. Песната се карактеризира со мирен и сензуален ритам. Во црно-белото видео, 40-годишната Колумбијка и 23-годишниот Колумбиец гледаат провокативно во камерата додека го пеат нивниот нов хит.

Слушнете ја нивната нова песна.

 
Коментари

коментари