Среќа е да имаш нога како на Елена Ристеска (ФОТО)

Среќа е да имаш нога како на Елена Ристеска, но среќа е да имаш и глас и талент како една од омилените пејачки на македонската естрада. 

Една од нашите најуспешни, секако и најубави, пејачки Елена Ристеска на својот инстаграм профил објави фотографија со која веднаш доби илјадници лајкови и коментари со пофалби за нејзиниот изглед.

 

Take a minute for a selfie.. ?

A post shared by E L E N A ♥️? (@elenaristeskaofficial) on

Секако не е среќа само да имаш добра нога, таа го има еден од најдобрите вокали на македонската музичка сцена, а секогаш се труди да биде иновативна и повеќе пати низ годините ги почести нејзините фанови со музика во различен стил.

Иако симпатиите на јавноста беа поделен околу нејзината „Tequila & Lemon“, сепак таа неуморно работи на нови проекти и гради музичка кариера и надвор од границите на Македонија. Таа беше дел и од празничната песна „Вечниот Бог“ заедно со нејзините колеги Тамара, Влатко Лозановски, Викторија Лоба, Даниел Кајмаковски и ја почестија македонската публика со убава празнична музика, која можете да ја слушнете во прилог.

 

Среќен Бадник и Божиќ на сите, да сме здрави и живи, да сме насмеани и радосни,да сме најсреќни а среќни сме само кога ги правиме среќни другите, да станеме подобри луѓе, да има поголема толеранција меѓу нас, да се помолиме за подобро утре.. Бог е со нас, секогаш и секаде. #ВечниотБог @vestaproduction @daniel_kajmakoski @dimitarandon @vlatkolozanoski @victorialoba @tamaratodevska @nexttime_band @martin_filipovski @stefan_filipovski #zlatnislavejcinja #zlatnidecinja #zamnogugodini #sestraKasijana ti blagodaram sto ne’ spoi ❤️????????

A post shared by E L E N A ♥️? (@elenaristeskaofficial) on
Коментари

коментари