СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП: ЧЕТВРТОК (18 МАЈ 2017)

Овен

Денешниот ден ќе ви донесе позитивна енергија и многу насмевки на лицето. Доколку сте во долга врска, можеби е време да преминете на следното ниво и да почнете заеднички живот со вашиот партнер.

Бик

Денес бидете внимателни со внесувањето на калории во вашит организам. Не претерувајте со јадењето, туку согорете ги калориите на забавен начин, на пример со зумба танцување.

Близнаци

Љубовта ви е добра но поработете уште малку на вашата врска. Партнерот е попосветен од вас. Изненадете го со мал подарок или вкусна вечера.

Рак

Денот е прекрасен. Наместо да го поминете во кревет излезете и прошетајте во најблискиот парк. Можно е да запознаете нова личност во вашиот живот, не ја пропуштајте таа шанса.

 


тагови


Коментари

коментари