СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП: ПЕТОК (06 ОКТОМВРИ, 2017)

Овен 

Денот ќе ви започне со убава вест. Остатокот од денот искористете го за мал шопинг и мала прошетка. Постои голема можност во денешниот ден да запознаете некоја личност која ќе биде дел од вашата иднина.

Бик

Не сте во врска, а сте во потрага по флерт? Денес е вистинскиот ден за тоа! Планетата Венера ќе ви донесе возбудливи мигови со личност од спротивниот пол. Значи, вечерва никако седење дома, облечете го она што најдобро ви прилега и маѓепсајте ги сите.

Близнаци

Денес искористете го денот во она што најмногу го сакате – целодневна средба со пријателите. Во последниве денови немавте некој таков масовен собир, па денес е поволен ден за тоа. Никогаш не се знае колку трачеви може да се пропуштат за неколку дена, нели?

Рак

Меркур и Венера ви испраќаат позитивна енергија. Имате можност да се докажете пред партнерот, но и пред членовите на семејството. Многу ве иритираат коментарите од околината за вашиот љубовен живот. Проверете го видот.

 
Коментари

коментари