СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП: ПОНЕДЕЛНИК (09 ОКТОМВРИ, 2017)

Овен 

Ова би можел да биде стресен ден, особено ако сте родени во април а имате големи амбиции. Можно е да се наоѓате растргнати помеѓу желбите и реалноста. Она што за вас во моментов е најдобро е да не бидете премногу упорни во докажувањето на правдата и не се надмудрувајте. Очекувајте повик од една Вага во врска со нова работа.

Бик

Ова за вас е ден во кој ќе уживате, ќе се опуштите и нема да размислувате на проблемите. Во вечерните часови закажете ја средбата која долго време ја планирате. Ќе поминете одлично доколку сите ваши размислувања ги поврзете со оптимизмот.

Близнаци

Вашите амбиции се насочени како кон успехот така и кон друштвениот живот, но парите ви создаваат проблеми. Се трудите на најдобар начин да заштедите некој денар, но тоа не се случува. Имате одлична соработка со еден Бик и внимавајте да не ја нарушите.

Рак

Ќе сфатите дека можете да имате многу поголема корист ако се воздржите од глупавите коментари кои на некого му одат на нерви. Една Вага или Шкорпија ќе ве предомислат во намерата да инвестирате во некое ваше хоби. Овој период е одличен за вашето време да го поминете во големо друштво.
Коментари

коментари