СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП: ПОНЕДЕЛНИК (17 АПРИЛ, 2017)

Овен

Овој ден ќе ви биде посветен на минатото. Сите случувања и сите мисли ќе ве водат кон моментите од детството. Затоа, јавете се на некој стар пријател и поминете го денот на прошетка во маалото кајшто сте израснале. На партнерот му е потребно повеќе внимание.

Бик

Потребна ви е здравствена проверка на вашето здравје. Oдете редовно на рутински преглед кај доктор. Доколку имате проблеми со партнерот, решете ги со мирен разговор. Време е за тренинг со кој ќе го подобрите нивото на вашата енергија.

Близнаци

Овој понеделник може да ви биде од голема важност, бидејќи ќе треба да донесете некои важни одлуки. Размислете внимателно и направете го она што е најдобро за вас, а би било добро и доколку побарате совет од некој пријател.

Рак

Неодлучноста може да ви одмогне во многу работи, па затоа не двоумете се многу. Правете ги оние работи кои на вас ви се допаѓаат и нема да погрешите. Одвојте малку време и за вашето милениче, кое почнавте да го запоставувате.

Продолжува на страна: 1 2 3

ПРОВЕРЕТЕ ГО ВАШИОТ НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП ( 17-23 АПРИЛ, 2017)
Коментари

коментари