СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП: ПОНЕДЕЛНИК (29 МАЈ 2017)

Овен

Доколку имате проблеми со партнерот, време е да ставите крај. Доста веше со измачување и на вашиот ум и на вашите чувства. Посветете се малку повеќе на работата и со тоа ќе ви се оттргнат мислите од љубовните проблеми.

Бик

Почетокот на неделата започнете го и со почеток на чистење на вашиот дом. Откако ќе ги завршите тие обврски, можете да си дозволите топла купка за релаксација.

Близнаци

Овој ден ќе ви биде полн погодок! Ќе добиете среќни вести од некој член од вашето семесјтво. Размислете добро пред да ја прифатите понудата за состанок од вашиот колега од работа.

Рак

Вашиот социјален живот полека опаѓа. Во ред е да уживате во работата, но правете го тоа умерено. Време е за собир со пријателите, бидејќи последните неколку собири ги пропуштивте поради прекумерното работење.

 


тагови


Коментари

коментари