СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП: ВТОРНИК (13 ЈУНИ 2017)

Овен 

Денес е поволен ден за релаксација. Отидете на некој спа третман, или масажа, добро ќе ви дојде и ќе бидете изненадени од тоа како вашето расположение значително ќе се подобри. Вечерта искористете ја за добра забава и ширење познанства.

Бик

Денес инстинктивно ќе знаете како да постапите во одредени моменти, посебно во кризни ситуации. Ќе имате повторно можност да искористите некаква шанса за која претходно сте немале храброст.

Близнаци

Ако некој проба да ве искритикува, немојте да се плашите да се одбраните. Другите луѓе не се плашат да ви го кажат она пто го мислат, па зошто ви би се плашеле. Бидете искрени со својот партнер и не кријте тајни од него.

Рак

Имате голема количина на ентузијазам која ви помага и ве турка напред. Затоа денес потрудете се таа позитивност да ја пренесете и на другите околу вас. Не избрзувајте со одлуките кои ги донесувате, некои од нив може да бидат против ваша корист.

 
Коментари

коментари