СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА ЧЕТВРТОК (21, ДЕКЕМВРИ 2017)

Овен 

Се обидувате да ги постигнете обврските на сите страни и храбро донесувате одлуки без голема сентименталност дури ни кон самите себе. Ако се занимавате со работа во која имате голема конкуренција, веројатно сте подготвени напорно да работите за да ги постигнете целите. Многумина ве поддржуваат во постапките, продолжете така.

Бик

Би требало да имате доверба во лицето кое ве повикува на заедничка соработка. Имате неколку резервни планови во врска со таа соработка, но најмногу е потребно да не планирате туку да оставите работите да се реализираат една по друга. Некоја блиска личност ќе ве изненади со однесувањето.

Близнаци

Некој планира да ве повика на важен состанок. Но, вие денес нема да можете да и се посветите на работа, поради проблемите кои ќе се појават во љубовта. За пријателите и соработниците ќе бидете одлично друштво. Не ги нагласувајте дополнително грешките на партнерот, можен е прекин на врската.

Рак

Верувате дека ќе успеете да убедите некое блиско лице во планот и намерите кои ви се многу важни. Некој ќе ве осуди поради вашиот потег, бидејќи ќе го сфати како себичен. Можеби треба да ги преиспитате постапките. Некој Овен или Јарец ќе се појават како посредници во вашите планови за кариерата.

 
Коментари

коментари