Стилски и заљубен пар: Џејсон Момоа и Лиса Бонет на холивудска премиера

Ѕвездата од серијата “Игра на Тронови” – Џејсон Момоа кој се прослави во улогата на Кал Дрого пристигна на премиерата на својот најнов филм “Justice League” во придружба на својата сопруга Лиса Бонет со која неодамна стапија во брак и се заедно 12 години.

Актерката воодушеви во свечена црвена тоалета од модната куќа Alexander McQueen додека Момоа шармираше во смокинг со потписот на Valentino. Славниот пар сподели романтични мигови на црвениот тепих.
Коментари

коментари