Столе раскажа како го тешеле во соблекувалната (ВИДЕО)

Столе Стоилов три меча доби ќотек на ЕП како за цела година, но најмалку му беше до славје по мечот со Германија откако утна зицер за победа, па дури и призна дека ремито ич не му е слатко кога ќе утнеш таква шанса.

Соиграчите сите до еден застанаа зад Столе и му дадоа поддршка, затоа што без него оваа репрезентација не е иста, а неговата борбеност на теренот е немерлива. Стоилов вечерва во фан-зоната обелодени како го тешеле соиграчите по ремито со Германците.

„Јас сум нивно бебе, ме тешеа со шраубата, демек еве ти лижавче“, рече Стоилов.

Инаку во клубот „Роко“, капитенот Кире Лазаров и Ацо Јоноски го открија разговорот од утрово пред мечот.

„Денеска победуваме“, му рекол Кире на Ацо.

Но, Столе не би бил Столе, ако не им влета во збор – „јас ве зафркнав“

Целото шоу погледнете го во видеото.

Извор : Скопјеинфо.мк
Коментари

коментари