Страшно забивање на „кралот“: Моќниот Леброн го запали Кливленд (Видео)

Кливленд Кавалирс на крилата на Леброн Џејмс поведе со 2:0 во пресметката со Детрои Пистонс.

Најдобриот играч на Кавси зад своето име запиша 27 поени, шест скока, 3 асистенции, 3 украдени топки како и едно супер моќно забивање со кое ги запали сите присутни во салата.

Токму таа негова атракција се најде на местото број еден на стандарната Топ листа.
Коментари

коментари