ФОТО: Бијонсе сподели фотографија од свадбата на мајка си на јахта

Тина Ноулс стапи во брак со актерот Ричард Лосон. 61-годишната мајка на Бијонсе носеше бел фустан од Ромона Кевеза на церемонијата која се одржа на огромна јахта.

Првата свадбена фотографија ја сподели Бијонсе.

Тина и Ричард

Сите гости на свадбата добиле инструкции да носат бела облека. Бијонсе и малата Блу Ајви беа фотографирани оддалеку додека се подготвуваа за свеченоста на која присуствувале околу 300 лица.

Бијонсе и Блу АјвиСвадбата на Тина и РичардСвадбата на Тина и Ричард

Ова е втор брак на Тина, која се разведе од таткото на Бијонсе во 2011 година.
Коментари

коментари