Таг:, , ,

Софиа Вергара во отмено издание со сопругот на премиерата на филмот “Star Wars: The last Jedi”

Софиа Вергара и Џо Манганиело присуствуваа на свечената премиера на најновиот филм од...

“Машката” фризура повторно на врвот на најпопуларни фризури

Пред двадесет години, “машката” фризура стана светски хит благодарение на Деми Мур, а...

Хуманитарец, феминист и амбасадор на ОН, каква приказна има да ни раскаже вереницата на Принцот Хари, Меган Маркл? (ВИДЕО)

Актерка и ТВ лице, таа сега има друга улога – вереница на Принцот Хари, но што уште може да...

Гал Гадот во моќно издание за магазинот Elle ја сподели трагичната приказна на своето семејство

СуперЖената Гал Гадот ќе го краси декемврискиот број на магазинот Elle. 32-годишната актерка...

Погледнете како изгледа 59 годишната Шерон Стоун во бикини

Секогаш воодушевувала со нејзиниот прекрасен изглед, многумина се заљубија во нејзината...

Дакота Фенинг како принцеза во бела тоалета на филмскиот фестивал во Рим

Дакота Фенинг присуствуваше на филмскиот фестивал во Рим на премиерата на филмот “Please Stand...

Меган Фокс за насловната на магазинот Cosmopolitan со отворено интервју

Меган Фокс ќе го краси февруарското издание на модниот магазин Cosmopolitan, покрај мини...

Амал Клуни шармантна во син фустан покрај својот сопруг

Познатата адвокатка и активист присуствуваше на премиерата на филмот “Suburbicon” во...

ВИДЕО: Ќе се изненадите како денеска изгледа Пипи Долгиот Чорап

Шведската актерка Ингер Нилсон имала само осум години кога ја добила улогата на Пипи...

Моден маратон: Блејк Лајвли во ПЕТ различни стајлинзи

Актерката Блејк Лајвли овие денови активно го промовира својот нов филм “All I See Is You”....

Не е Шехерезада, ниту Хурем: Ова е најплатената турска актерка

Не постои партнер во сериите со кого глумела, а да не ја поврзувале дека  е партнер и во...

Безвременска убавица и силен хуманист – Анџелина Џоли на насловната на 150-тото јубилејно издание на Harper’s Bazaar

За својот јубилеен 150-ти број, магазинот Harper’s Bazaar ја повика кој ако не Анџелина Џоли. За...

Принцот Хари и Меган Маркл со прво појавување на јавен настан на Invictus Games во Торонто

  Веќе оддамна се знае дека се пар, принцот Хари и прекрасната актерка Меган Маркл веќе...

(ФОТО) Многу слични: Имаат иста професија, а и премногу си личат – ова е македонската Ѓокче!

Според некое непишано правило, секој од нас има свој двојник некаде на планетата, кој...

Џенифер Лоренс како самовила на премиерата на филмот “Mother”

Џенифер Лоренс измами безброј воздишки на премиерата на нејзиниот најнов филм “Mother”...

Џенифер Лоренс прекрасна на филмскиот фестивал во Венеција

Оскаровката Џенифер Лоренс пристигна на неделата посветена на филмскиот фестивал во...

Сите фризури на Ема Вотсон

Младата холивудска ѕвезда Ема Вотсон важи за вистинска модна икона, освен по храбрите...

ФОТО: Адвокатката Сема и саканиот Сефер неразделни и зад камерите на „Мојот син“

Турската актерка Емел Колгечен која ја игра улогата на адвокатката Сема во серијата „Мојот...

Ова ли е преубавата Шехерезад, ќе се изненадите како изгледа сега

Бергузар Корел се прослави со својата суптилна убавина додека ја имаше улогата на Шехерзад...

Најдобро облечените филмски и ТВ ликови на сите времиња

Не постои девојка која не го посакува нивниот плакар. Овие актерки воодушевиле со нивните...