Таг:, , , ,

Ова е најбогатиот пар во светот: Еве што поседуваат и како живеат

Таа пишува романи, тој е најбогатиот човек во светот, но сите велат дека одлично се...

Серијата „Lord of the rings“ ќе биде најскапиот тв проект

Култниот филмски серијал „Lord of the rings“  ќе биде преточен во тв серија, најави компанијата...

Amazon Echo Show звучниците достапни и во црвена боја

Американската компанија Amazon произведе црвена верзија на звучниците Echo Show, со цел да...

Амазон ќе гради воздушни магацини

Компанијата Амазон предаде патент за лебедечки магацини во кои би ги чувал производите за...

Амазон ќе доставува пратки преку летечки дрон-поштар

Најголемата интернет продавница Амазон многу скоро ќе почне да го тестира својот дрон –...

Интересен факт: Пеперутките ги пијат солзите на желките?

Природата е неверјатна и има илјадници тајни кои сеуште не се откриени или обичните луѓе...

Племето Ава, кои се толку едно со природата што дојат верверички

Длабоко во шумите на Амазон живее најзагрозеното племе во светот, група на луѓе кои се селат...

Како изгледа еден работен ден во Амазон?

Поглед одблизу во работните центри на Амазон, каде што се вработени неколку десетици илјади...

Нова колекција на „Adidas“ инспирирана од Амазон, пролет‐лето 2015

Производителот на спорстска опрема „Adidas“ соработуваше со бразилската компанија „Тhe Farm...

Неверојатно видео: Јагуар ја препливува реката Амазон

Неверојатно ретка глетка имале овие истражувачи во Амазонската џунгла. Реката Амазон е...