Таг:, , , , , ,

Инсталирајте ги овие апликации за намалување на стресот, подобар сон и мотивација

Секојдневниот живот е преполн со стресни ситуации и луѓето често немаат доволно време за...

Љубовна приказна во три чина, раскажана преку беспрекорни фотографии со љубовта како главна улога #ИнстаСреќа

Љубовна приказна во три чина, ни раскажува @lovestory.trilogy. Нараторот е Марија Треневска, а иако...

Оваа апликација ќе препознава дали има бактерии во храната

Постојат малку методи со кои може ефикасно да се спречи труење од храна. За да ја тестираме...

Сиара ги објави првите фотографии од малата ќеркичка Сиена

Популарната пејачка Сијара за прв пат објави фотографии со 9-месечната ќеркичка Сиена....

Инстаграм воведува нова опција

Социјалната мрежа Инстаграм развива опција на апликацијата со која корисниците ќе можат да...

Messenger ќе ги реобјавува вашите “Stories“ од Instagram

Компанијата „Фејсбук“ во најновиот апдејт ја отстрани функцијата Messenger Day на својата...

Македонскиот MyGreatRecipes ја лансира апликацијата на ProductHunt

MyGreatRecipes, апликација за готвење креирана од македонски девелопери, денес ќе биде промовирана...

6 апликации кои се најдобри за вежбање дома

Изговорите за избегнување на тренинг секогаш лесно се наоѓаат, но со присутноста на...

Отворете ја сметката во банка со помош на “селфи”

Загребската банка претстави сосема нов начин на отворање на сметка и тоа без присуство на...

Преку овие две апликации може да ви го шпионираат мобилниот телефон!

Замислете дека некој може да ве шпионира преку мобилен телефон, кој можеби сега го држите во...

Со новата апликација може да откриете кој го следи секој ваш чекор на Фејсбук

Фејсбук со својата нова опција „Stories“ на корисниците им овозможи да дознаат кој го следи...

Како да ја изклучите опцијата „SEEN“ на Фејсбук?

Ви пренесуваме помалку познати трикови на најголемата социјална платформа на интернет....

НОВА АПЛИКАЦИЈА НА „FACEBOOK“ КОЈА ЈА ЗАГРОЗУВА ПРИВАТНОСТА?

Колку пати сте виделе некого во град и сте посакале да го/ја додадете за пријател на...

Решение на проблемот: Еве како да ја дознаете секоја шифра за Wi-Fi (видео)

Некогаш е потребно на брзина бесплатно да пристапите на мрежа и побарате некоја...

Редовно користите Вибер, но овие трикови сигурно не сте ги знаеле!

Вибер е апликација која одамна ја освои љубовта на клиентите, но не се сите запознаени со...

ВИДЕО: Ова е најбезбедната чет апликација во светот

Наспроти тоа што најпопуларните чет апликации како Вибер и Фејсбук воведоа комуникациски...

Најпопуларната апликација ве прислушува и кога не го користите телефонот

Корисниците на Фејсбук Месинџер би требало да знаат дека оваа апликација може да ве...

Во Македонија, од неоддамна, почна да функционира шведската инвестиција РЕКОВИНСТ, која нуди наградно-забавна апликација за паметни телефони.

Во Македонија, од неоддамна, почна да функционира шведската инвестиција РЕКОВИНСТ, која...

Македонско а светско: Интервју со Нино од Letz.do , македонскиот стартап кој доби 100.000 евра

Letz e чет-бот или виртелен персонален асистент базиран на вештачка интелигенција чија цел е...

Погледнете ги новите канцеларии на Инстаграм

Како што созреваат компаниите, така созрева и изгледот на нивните канцеларии. Инстаграм е...