Таг:, , , , , , , ,

Ја напуштиле работата за да го живеат животот од соништата

Никогаш не ни е доста од патување и од предлози за нови светски дестинации. Патувањето ни...

Возбудлив трајлер за престојното осмо издание на ЕХО – Фестивал на планински филм

Љубовта кон природата и авантурата, истражувањето на планините, карпите, скијањето,...

Пловен шатор во кој можете да спиете на вода

Можеби не можеме да одиме на вода, но сега можеме да спиеме на вода и тоа да не биде во брод. ...

Возбудливи фотографии кои ќе ја разбудат желбата за авантура во вас

Истражувањето, патувањето, пробувањето нови нешта е секогаш среќа! Ова се возбудливи...

Хороскопските знаци и одморите: Ракот сака диви плажи, а скорпијата активен одмор…

Плажи, шетање по музеи, богат ноќен живот или уживање во добра книга, дегустација на...

Прошетка до едно од најубавите скриени езера во Македонија…

Станува збор за Црно Езеро, но ќе се запрашате зашто скриено? Со неговата надморска височина...

Македонски пар имаше необичен и авантуристички меден месец кој мора да го видите

Адреналин, природа, истражување…тоа се нештата кои им ја исполнуваат душата на некои луѓе...

Егзотични фотографии од уникатниот и неверојатен подземен свет

Природата е неверојатна, а тоа што се крие во пештерите стари милиони години е уште по...

Талентираната Мартија со нова песна- слушнете ја (ВИДЕО)

Новата песна на талентираната Мартија Станојковиќ е насловена I DON’T KNOW YOUR NAME или во превод:...

Тропскиот остров Ко Липе е вистински рај во Тајланд

Ко Липе е мал тропски остров во Андаманското море, а за разлика од останатиот дел од...

6 мажи со кои речиси секоја жена искусила секс-авантура

Иако никој јавно и отворено не зборува за своите секс авантури, со исклучок на неколку...

Уживање во хамок на стотици метри од земјата на планината Монте Пиана

Група авантуристи секоја година се собираат по повод настан наречен „Интернационален...

Спиење во транспарентна капсула на перувианските Анди? Можно и неверојатно!

Светата долина или Долината Урубамба е долина во Андите во Перу, во близина на главниот град...

Се сеќавате на згодниот Смит Џерод од „Сексот и градот“? Денес има 45 години и изгледа вака

Џејсон Луис ги забрзуваше срцата на жените, кои со љубопитство ја следеа секоја нова...

Човекот пајак се искачи на кулата Агбар во Барселона

Светски прославениот „човек пајак“ Ален Робер во петокот се искачи на Кулата Агбар, еден од...

Кој е најпозитивниот знак во хороскопот?

Овој знак не се плаши од авантура, како во животот така и во љубовта, тој е бестрашен и...

Мала и модерна приколка, за совршено авантуристичко истражување на светот

Возејќи се по било кој автопат во светот, веројатно ќе наидете на луѓе кои патуваат со...

Чудо на природата: Магично езеро без дно

Езерото „Сино око“ кое се наоѓа во Албанија е природен феномен бидејќи верувале или не нема...

Раѓањето на љубовта меѓу Џенифер Лоренс и Крис Прат во новиот филм „Passengers“ (ВИДЕО)

Како се развива романсата и се раѓа љубовта во вселената ни покажуваат Џенифер Лоренс и Крис...

Авантуристичко семејство: Брачен пар продаде сè за да патува со своите две деца низ светот

Млад брачен пар продаде сè што поседуваше и со собраните средства тргна на долга и...