Таг:, , , , , , , ,

Чоколаден мус со авокадо (РЕЦЕПТ)

Мислите дека чоколадните десерти не може да бидат здрави? Кога сме на диета, сосема е во ред...

Вкусна салата од компир и авокадо! (РЕЦЕПТ)

Ако имате помалку време, а желба за здрав и едноставен оброк – ова е идеален рецепт за вас!...

Лесен и вкусен рецепт: Салата од краставици, авокадо и туна

Денес за вас подготвивме лесен и вкусен рецепт, салата од краставици, авокадо и туна....

Рецепт на денот: Латино бургер со авокадо (РЕЦЕПТ)

Бургерот претставува еден од омилените оброци на љубителите на месо. Но, постојат многу...

Исхраната со многу месо и малку јаглехидрати го скратува животот

Луѓето во средни години кои половина од дневните калории во организмот ги внесуваат преку...

Макарони со зелен песто сос (РЕЦЕПТ)

Доколку немате идеја за денешниот ручек, или пак сакате да го изненадите партнерот со вкусен...

Здрав почеток на денот: 4 идеи за совршен појадок!

Ви предложуваме неколку опции за здрав, вкусен и едноставен појадок. Овесна каша Овесната...

Што треба да знаете за омега 3 и омега 6 масните киселини?

За да изгледате привлечно, мора да ја контролирате количината на витамини и нутритивни...

Зошто треба да го консумираме авокадото?

Можеби звучи малку чудно, но плодот авокадо се смета за овошје. Карактеристично за ова...

Јадете ги овие работи ако цело време сте изморени

Постојаната работа под притисок и стрес, ладното време се причина број еден зошто многумина...

Која храна треба да ја консумирате за да се изборите против депресијата?

Депресијата претставува состојба на нерасположение и аверзија кон активност, која може да...

Храна која треба да ја јадете во зима за да одржувате нега на кожата

За време на зимскиот период, температурите се многу ниски и поради тоа многу е тешко да ја...

Маска од авокадо за хидратација на сувата коса

Мнозинството од нас уживаа во долгите зимски денови. Но заедно со нив и ниските температури,...

Кои намирници не треба да се чуваат во фрижидер?

Иако често веруваме дека чувањето на намирниците во фрижидер е најдобар начин за одржување...

Видео: Каде грешите кога одбирате овошје?

Како да го направите вистинскиот избор при купувањето на овојше? Не е лесно знаеме, но некој...

Може сум мал, ама знам дека авокадото не е вкусно!

Може е здраво, ама реакцијата кажува се’!

Видео рецепт: Сакате да пробате авокадо? Ова се 6 интересни рецепти

Авокадото не е овошје кое е својствено за ова подневје, а последниве години под влијание на...