Таг:, , , , , ,

Јадете ги овие работи ако цело време сте изморени

Постојаната работа под притисок и стрес, ладното време се причина број еден зошто многумина...

Која храна треба да ја консумирате за да се изборите против депресијата?

Депресијата претставува состојба на нерасположение и аверзија кон активност, која може да...

Храна која треба да ја јадете во зима за да одржувате нега на кожата

За време на зимскиот период, температурите се многу ниски и поради тоа многу е тешко да ја...

Маска од авокадо за хидратација на сувата коса

Мнозинството од нас уживаа во долгите зимски денови. Но заедно со нив и ниските температури,...

Кои намирници не треба да се чуваат во фрижидер?

Иако често веруваме дека чувањето на намирниците во фрижидер е најдобар начин за одржување...

Видео: Каде грешите кога одбирате овошје?

Како да го направите вистинскиот избор при купувањето на овојше? Не е лесно знаеме, но некој...

Може сум мал, ама знам дека авокадото не е вкусно!

Може е здраво, ама реакцијата кажува се’!

Видео рецепт: Сакате да пробате авокадо? Ова се 6 интересни рецепти

Авокадото не е овошје кое е својствено за ова подневје, а последниве години под влијание на...