Таг:, , , , ,

Сакате бебе? Веднаш променете ги овие навики кои ја загрозуваат плодноста

Се поголем е бројот на парови кои се соочуваат со стерилитет. Многу жени, но и мажи, не се во...

Стручните лица сметаат дека ОВА е најдоброто време бебето да добие своја соба

Доколку детето има кошмари родителите треба да го земат во кревет и да го смират. Тоа не е...

Ова е најомиленото име кое родителите најчесто го избираат за своето дете во светот!

Различни земји, различни обичаи? Не секогаш. Барем не кога станува збор за имињата на...

Како до мирен сон во текот на бременоста?

Телото на трудниците во текот на деветте месеци од бременоста поминува низ физичка, но и...

Емотивни први фотографии на малиот Принц Луј: Преслатко бебе! (Фото)

Малиот принц Луј Артур Чарлс е роден пред помалку од две недели, а Кејт Мидлтон ја напушти...

Ова е причината зошто професијата на Кејт Мидлтон ја шокираше јавноста!

Според крштеницата на родениот принц Луис која излезе во јавност, професијата на неговата...

Се породи Кејт Мидлтон: Ова е полот на нејзиното бебе!

Кејт Мидлтон се породи денес во Лондон, во една приватна болница во која ги роди и другите...

Пипа Мидлтон е бремена, го очекува своето прво дете!

Сестрата на Војвотката од Кембриџ, 34 годишната Пипа Мидлтон го очекува своето прво дете. ...

Еве што прават бебињата во првиот час од својот живот!

Научници од Шведска одлучиле да го пратат развојот на бебето во секоја измината минута по...

Уште едно девојче во семејството Карашијан: Се породи Клои Кардашијан

Ријалити ѕвездата Клои Кардашијан денес на свет го донесе своето прво дете, а причината...

Прекрасни уметнички слики направени според ултразвукот кој го добиваат родителите од своето бебе

Уметницата Лаура Стирмен ги преобразува ултразвуците во шарени портрети кои ја слават и и...

Маичка во вид на носилка за бебе за сите мајки и татковци (ВИДЕО)

Сега, сите оние кои имале потешкотии со врзување на марами за бебиња нека ја разгледуваат...

Оваа боја ќе го расплаче секое бебе!

Кога станува збор за уредување на собата на штотуку родените бебиња, многу родители не...

Преслатката ќерка Дона е среќата на мама Јана Бурческа

Младата мајка Јана Бурческа ужива во мајчинството. Имено пред пет месеци, таа со сопругот...

Првата прошетка на мама Ана Ивановиќ и синчето Лука

Ана Ивановиќ неодамна го донесе на свет своето прво дете, синот Лука. Дека славната...

Исклучиво мирисот одлучува кого бебињата го сакаат, а кого не

Првиот мирис што доенчињата го чувствуваат кога доаѓаат на овој свет е мирисот на нивните...

Мајка уапсена бидејќи му нудела на своето едногодишно дете марихуана и тоа го снимила

Американската полиција уапси мајка на едногодишно бебе откако беше објавено видео на YouTube...

Зошто Ана Ивановиќ не сака дадилка за синот?

Иако се шпекулираше дека првото бебе ќе се роди во родниот Белград на Ана, тоа се случи во...

Прв случај во регионот: Во „Аџибадем Систина“ спасен е животот на трудница со дисекција на аорта, бебето e во стабилна состојба

Кардиохируршкиот, гинеколошкиот и педијатрискиот тим на „Аџибадем Систина“ го спасиja...

Мајка ослабела 93 килограми заради нејзиното бебе „Сега сум посреќна, никогаш не би се вратила на старото.“

Eden SanBoeuf е 28 годишна жена од Њу Оксфорд, Пенсилванија, која го раскажува својот пат од 25...