Таг:, , , , , , , , , ,

Што ќе ти се случи доколку се најдеш затворен со десетина бебиња панди? (ВИДЕО)

Сте се запрашале ли некогаш што ќе ви се случи доколку се најдете затворени со десетина...

Овие фотографии докажуваат дека породувањето е најубавиот момент за една мајка

Породувањето е интимен момент. За некои жени породувањето е навистина страшно, додека за...

Погледнете ја реакцијата на сестрите во родилиштето за време на силен земјотрес (ВИДЕО)

Јужна Кореа: Надзорната камера во една болница снимила ситуација во родилиштето за време на...

Што е неопходно за првите 40 дена од животот на новороденчето?

Раѓањето на нов живот, доаѓањето на свет на совршено мало суштество е причината за...

Зимските деца се занимаваат со јавни професии и имаат висок коефициент на интелигенција

Истражувањата низ годините покажале дека годишното време на раѓање на детето влијае врз...

Како изгледа божиќна атмосфера помножена со 5?

Божиќните празници наближуваат, а со тоа Божиќната еуфорија станува се поголема и поголема....

Големото бегство на близнаците (ВИДЕО)

Времето брзо поминува и родителите се често затекнати како нивните навидум мали и...

Бебиња кои прават смешни фаци (ВИДЕО)

Слатки бебиња со нивните смепни лица се нашата срќеа на денот. 

Мачка во улога на мајка на бебиња ежиња во Руска зоолошка (ВИДЕО)

Овие ежиња останале без мајка, а единствениот начин да преживеат заради тоа што биле многу...

Прва фотографија од едномесечните близнаци на Бјонсе

Близнаците на Бјонсе и Џеј Зи веќе имаат еден месец, а по тој повод добија и објава на...

Слатки моменти кога кучиња си играат со бебиња близнаци (ВИДЕО)

Преслатки бебиња близначиња во игра со кучиња…како изгледа тоа? Погледнете ја оваа...

Откриени имињата на близнаците на Бијонсе и Џеј Зи

Неодамна во јавноста искочи веста дека Бијонсе се породила и донела на свет две деца,...

Несовршени слики од бебиња кои изгледаат совршено слатки

Фотографирањето не е лесна работа, а особено кога станува збор за бебиња е многу тешко да се...

Три работи кои ги учи бебето додека е во утробата на мајката!

Утробата на мајката е првиот контакт на бебето со живот!  Во текот на деветмесечниот...

Што се случува кога четири бебиња се смеат во исто време? Среќа на денот!

Има ли нешто послатко од бебешката смеа? Дефинитивно тоа се овие четири бебиња, кои веднаш...

Мачка мајка посвоила бебе верверица и се грижи за него како да е нејзино

Кога оваа мачка видела паднато бебе верверица во дворот, го прибрала како да е нејзино. Го...

Неверојатно: За 29 часа родила 17 бебиња

Катарина Мостов од Индијанаполис е нова светска рекордерка, родила 17 бебиња за 29 часа. Тоа...

Чудото кое ги остави без зборови луѓето во светот: Научници направиле бебе без мајка!

Тим од истражувачи во Велика Британија успеал да произведе ембрион во лабораторија без...

Најдобрите фотографии од новороденчиња за 2016 година во Австралија

Заврши најголемиот натпревар во Австралија за избор на најдобрите професионални фотографи....

Чека бебето да заспие, а потоа го маскира во најсмешни костими!

Нема ништо послатко од бебиња кои спијат. И не само затоа што се неодоливи, туку затоа што...