Таг:, , , , , , , , ,

Том Џонс има милиони, а неговиот 29 годишен син живее во засолниште за бездомници

Кога Том Џонс објави минатата недела дека ја продал неговата Холивудска вила за 6,5 милиони...

Бездомна жена со неверојатен глас кој мора да го слушнете (ВИДЕО)

Витни Хјустон важи за еден од најдобрите вокали, а да ја изведеш нејзината I will always love you...

Бездомник побарал вода од полицаец, не ни сонувал што ќе му се случи

Велат дека доброто дело се слуша надалеку, таков е и овој случај со бездомникот по име Бобз,...

Бездомник и пришол и ѝ побарал 1000 денари, а причината за тоа ќе ве остави без текст

Како би реагирале вие ако ви пријде некој бездомник и ви побара 1000 денари? Маја Жробецка од...

Моќни портрети од бездомници и тоа што сонувале да бидат

Фотографот Horia Manolache живее во Сан Франциско, кој е втор град на листата со најголема...

Овој бездомник побарал помош од полицаец, а добил…

Побарал само вода, а добил многу повеќе! Кога бездомникот по име Боби, го сретнал полицаецот...

Живеел како бездомник, па ја запознал неа: Сега заедно патуваат и откриваат како заработуваат 12.000 долари за една фотка

На својот блог „Do You Travel” тие откриваат дека за најдобра фотографија е потребен добар...

Од бездомник до манекен: Не се потстрижил 25 години a кога се погледнал во огледало, ги насолзил очите

55-годишниот Хозе Антонио е бездомник од Шпанија кој преку ноќ станал интернет сензација....

Хуманоста е сеуште жива- Видео кое ќе ве натера да пуштите солза

Ако размислувате за тоа дали во светот преовладува доброто или злото – можеби никогаш...

Бездомник започнува нов живот благодарение на оваа жена

Кога човека ќе го допре дното, во очај би направил се за да излезе од таа бездна. Но доколку...

ПРИЈАВЕТЕ БЕЗДОМНИК ИЛИ ДЕТЕ НА УЛИЦА НА ТЕЛЕФОНОТ 15505

Ако забележите бездомник или деца на улица, бидејќи се лица под ризик од студениот бран,...

На бездомник му фрлија монета вредна 12.000 долари

Во британскиот град Ексетер непознат минувач му оставил на бездомни колекционерска монета...

Овој маж 10 години живеел како бездомник. Одеднаш се појавила една жена и сѐ се изменило засекогаш… (поучна приказна)

Животот често нѐ става на испит и проверува дали сме зачувале барем малку од нашата...

Инспиративна приказна за бездомникот кој стана милионер

Калил Рафити, четириесет и шест годишниот сопственик на синџирот на продавници за...

ФОТО: Пред неколку години бил бездомник и зависник од дрога, а денес е милионер и сопственик на познат бренд

Четириесет и шест годишниот Американец  Калил Рафати сопственик на ланецот продавници  за...

Бездомник пронашол паричник полн со пари: Не зел ништо, а сопственикот богато го наградил…

44-годишниот бездомник Варалоп од Тајланд шетал низ улиците на Бангкок без ниту еден денар во...

Му пришол на бездомник и ставил пари во неговата чанта, тоа што се случи потоа го остави без зборови (видео)

На светот се поголем број на луѓе живеат на улица. Луѓе кои некогаш имале работа и среден...

Секој ден го поздравува и го бакнува овој бездомник – Но едно утро, тој и дал неколку листови кои…

Ова е приказна за поетот кој со години се мачел и живеел со надеж за подобро утре. Тој верувал...

Бездомник го зел микрофонот од уличен музичар. Резултатот ќе ве остави без зборови…

Џонатан Вокер е уличен уметник кој често ќе го пронајдете на улиците на Лидс, каде често...

Луда среќа – од бездомник стана модел

Џон Економу имал луда среќа која му се насмевнала минатото лето, па од бездомник станал...