Таг:, , , , , , , , , , , ,

Големото бегство на близнаците (ВИДЕО)

Времето брзо поминува и родителите се често затекнати како нивните навидум мали и...

Прва фотографија од едномесечните близнаци на Бјонсе

Близнаците на Бјонсе и Џеј Зи веќе имаат еден месец, а по тој повод добија и објава на...

Слатки моменти кога кучиња си играат со бебиња близнаци (ВИДЕО)

Преслатки бебиња близначиња во игра со кучиња…како изгледа тоа? Погледнете ја оваа...

Откриени имињата на близнаците на Бијонсе и Џеј Зи

Неодамна во јавноста искочи веста дека Бијонсе се породила и донела на свет две деца,...

Бијонсе роди близнаци

Познатата американска пејачка Бијонсе роди близнаци, јавија светски медиуми. Засега не се...

Ова се ќерката и првата сопруга на Жељко Јоксимовиќ (фото)

Жељко Јоксимовиќ е во брак со водителката Јована, со која има син Коста, а сега очекуваат...

Слатки разиграни близначиња (ВИДЕО)

Среќа се децата, а уште поголема среќа се разиграни и весели деца. Наша позитивна на денот се...

10 пара најнеобични близнаци во светот (ВИДЕО)

Ова се 10-те најнеобични близнаци во светот, а нивната уникатност е зачудувачка.  Гените се...

„Не постои здодевен момент“: Имаат три пара близнаци кои слават роденден на ист датум

Уште од мало девојче, Кери Косински посакувала да има големо семејство со многу деца. Кога...

Роналдо очекува близнаци

Како што таблоидите не информираат познатата португалска ѕвезда, фудбалерот Кристијано...

ФОТО: Светот стравуваше дека нема да преживеат седумте близнаци, а еве како изгледаат денес по 19 години!

Во 1997 година, животот на едно семејство од Америка неверојатно се променило, откако младиот...

Две идентични близначки се омажиле за два идентични близнаци, а еве како им изгледаат децата

Ова се комбинаци на парови за кои некогаш можеби сте збореле колку би било неверојатно и...

Со кој хороскопски знак сте компатибилни за долга и квалитетна љубовна врска?

Ѕвездите кажуваат многу работи за нас, нашиот карактер, главните особини и изгледот, а не...

Оваа мајка чека близнаците да заспијат за да создава неверојатни дела

Вообичаено кога децата заспиваат, родителите ја користат шансата да ги завршат сите обврски...

Како близнаците да спијат во исто време?

Веројатно милион пати сте чуле – со близнаците неволјата се удвојува, но и забавата....

Жена на која ѝ велеле дека нема да може да има деца по природен пат роди тројка

Чуда се случуваат, а Дона Картер може да го потврди тоа. Кога имала 24 години, на Дона ѝ бил...

Откриена тајната: Еве како да забремените со близнаци

Последната деценија беше деценија на близнаците, имено според голем број статистички...

Како изгледаат денес близнаците на Анџелина Џоли и Бред Пит?

Во 2008 година, најубавиот холивудски пар, Анџелина Џоли и Бред Пит ги дочекаа на свет своите...

Кога ја отворил роденденската честитка од својата внука не можел да ги сопре солзите (видео)

Леана и нејзиниот сопруг од Сан Диего го посетиле нејзиниот дедо Риед кој славел роденден....

Тетоважи инспирирани од хороскопските знаци

Често на луѓето инспирација за тетоважи им се нивните хороскопски знаци, а тоа е пред се...