Таг:, , , , , , , , , , , , , , , ,

Вака изгледа Холандија кога ќе расцветаат 7 милиони лалиња истовремено

Во 2015 Chanel Cartell и Stevo Dirnberger одлучиле да му кажат збогум на нивниот удобен живот во Јужна Африка...

Што може да не научи Хали Бери за животот?

Хали Бери одлучи да го покаже својот начин на живот преку нејзиниот блог hallewood.com , каде што...

Во среда се одржува 70-тата јубилејна критична маса: „Имаш сериозна врска?“

Оваа среда, на 28-ми февруари ќе се одржи 70-тата по ред критична маса, под слоганот „Имаш...

Изгубил 45 килoграми само затоа што во кафето додал состојка која сите ја имаме во фрижидерот

Покрај тоа што потикнува будност на организмот, доколку додадете една состојка во кафето е...

#ИнстаСреќа: Изразувајќи се со фотографија и пишан збор @donnaoctober создава интересна концептуална уметност, во веќе нејзин препознатлив стил

Умее да ги улови деталите, да го стави совршениот момент во рамка, а притоа да ги испише...

Модната блогерка со стил во коj сите дами ќе се вљубат

Сандра Родригез Пинто е модна блогерка која потекнува од Португалија но живее во...

Едноставен и романтичен – летниот стил на блогерката Тес Кристин

26- годишната канадска блогерка Тес Кристин е вистински поим за едноставност и убавина....

Сликал доктори како спијат на должност и добил неочекувана реакција

Блогер од Мексико ставил на интернет слики кои ги направил во болница, каде се гледа дека...

Невестата која носела црно: „Сакав само да носам фустан во кој се чуствувам убаво.“

Повеќето жени сонуваат за свадба во бела, крем или венчаница во слична, светла боја....

ТАА ГО ЗАМАТИ УМОТ НА ЈАВНОСТА: ОВАА 25-ГОДИШНА ДАМА МЕСЕЧНО ЗАРАБОТУВА 70.000 ЕВРА, ЕВЕ КАКО!

Зое Саг заработува огромна сума на пари, но уште попознатите од неа заработуваат многу...

ФОТО: Секси момци и нивните двојници, мачките

Две работи кои интеренетот ги обожава се мачки и секси мажи. Сега замислете некој да се...

Поминале 50 земји со своето комбе трошејќи само 8 долари на ден!

Овој млад авантуристички пар од Полска има сопствен блог за патување. Тие велат дека немале...

Секојдневните мајчински проблеми прикажани низ илустрации

Наталија Сабрански ќе ве насмее со своите илустрации. Талентираната мајка од Аргентина се...

Најлудите фотографии од руски сајт за запознавање

Ако некој од овие мажи или жени Ви пишат на социјалните мрежи да се запознаете, би прифатиле...

Фото: Две пријателки ги копираат стајлинзите на Канје Вест и Ким Кардашијан

Двете пријателки и колешки оваа идеја ја добиле сосема случајно, кога едната од нив сакала...

Преслатко видео од доење на мајмунче во Скопската Зоолошка

Jürgen и Mikе се авантуристи од Германија и САД, кои започнале еден интересен подвиг во нивниот...