Таг:, , , , , , , , , , , , , ,

#ИнстаСреќа: Изразувајќи се со фотографија и пишан збор @donnaoctober создава интересна концептуална уметност, во веќе нејзин препознатлив стил

Умее да ги улови деталите, да го стави совршениот момент во рамка, а притоа да ги испише...

#ИнстаСреќа: Лондон низ очите на македонската блогерка Теона Манго

Комбинација од мода, исклучителен стил, патувања, а тоа што можеби најмногу ќе ве воодушеви е...

Инспирација за секојдневни фризури од модна блогерка

Сара Ескуденро е блогерка која секојдневно на својата платформа collagevintage инспирира со...

Инспирирајте се од софистицираниот стил на блогерката Јојо Чао

Јојо Чао е блогерка и дизајнерка од Сингапур која воодушевува со својот исклучително...

Еве зошто не треба да верувате на сè што ќе видите на Инстаграм

Додека фитнес моделите го освојуваат Инстаграм, оваа блогерка сака да ви покаже дека не е се...

Инстаграм зуи околу оваа баба од Србија: Има 47 години, а изгледа подобро од многу девојки

Жаклина, 47-годишната Србинка, која моментално живее во Италија, стана огромен хит на...

Ова е модната блогерка која сите ја нарекуваат современата Одри Хепберн

Во морето на ултрамодерни и максималистички настроени икони на уличната мода, една девојка...

Ставила памук на трепките, кога ќе го видите ефектот веднаш ќе го сторите истото (видео)

Никогаш немаше да ви текне дека памукот може да се искористи на ваков начин. За да имаат...

ФОТО: Позната блогерка платила сместување 1.200 евра, а завршила во нечистотија во Грција

Познатата српска блогерка Ивана Радовановиќ ужасната од сместувањето во хотелот Сити...

Следниот пат кога ќе ја видиш својата мајка речи и благодарам и покажи и дека ја сакаш!

Она за што многу мајки размислуваат, но тешко им е мислите да ги стават на хартија, тоа за нив...

20 комбинации од познатата австралиска модна блогерка

  Мика Џанели е моментално најпознатата и најпопуларна австралијанска блогерка, воедно...

Кинеска блогерка заработи 3,4 милиони долари објавувајќи снимки на Интернет

Папи Јанг можеби не е познато име на Западот, но во Кина сите знаат за неа. Таа е „блогерка“ и...

Моќта на шминката: Корејка со помош на шминка се трансформира во Тејлор Свифт

Park Hye Min е модна блогерка од Јужна Кореа, која е позната како PONY Makeup. Една од нејзините...

Блогерка опишува: Како навистина изгледа бракот во реалноста?

Бракот е сојуз на две несовршени личности кои совршено се познаваат една со друга. Тој не е...

50 нешта кои сите ги заслужуваме од љубовната врска

Блогерката Лекси Херик нè потсетува дека во животот мораме да се помириме со многу нешта и...

Нова техника: Како совршено и професионано да нацртате мачкини очи?

Класичните мачкини очи никогаш нема да излезат од мода, веројатно затоа што нема боја или...

Мачкањето на лицето со сперма е тајната на блескавиот тен

Од миење со урина до лиги од полжави, женските режими за убавина и нега често се бизарни. Уште...

30 реченици кои можете да им ги кажете и на вашето мало дете и на пијана пријателка

Мајка насмеа стотици илјади лица со хумористичен текст во кој ја поистоветува грижата за...

Највлијателната блогерка за убавина – Камила Коељо!

Запознајте ја највлијателната блогерка за убавина на годината, Камила Фигеиредо Коељо, чии...

ВИДЕО: Парализирана блогерка ќе ве инспирира со својата позитивност

Џордан Боун е инспиративна девојка, која и покрај тоа што е парализирана од градите надолу...