Таг:, , , , , , , , , , , ,

Ја избркале од Лувр поради провокативната облека: Дали се сложувате?

На австралиската инфлуенсерка Њуши Сјех и забраниле влез во парискиот Лувр поради модната...

Таа има лице полно со лузни и акни: Блогерка открива како изгледа без и со шминка! (ВИДЕО)

Клои е 19. годишна блогерка од Мелбурн која отворено проговори за својата проблематична кожа....

Целата си лажна, убиј се: Поради овие слики и се закануваат на блогерката, а еве каква слика за себе всушност сакала да испрати!

Скарлет Лондон (24) објавила на Инстаграм фотографија, која всушност била платен оглас, на...

Мајка со слатки и креативни фотографии го документира секојдневието на семејството

Канадската блгерка Kate Weilands на нејзиниот инстаграм профил често објавува фотографии од...

Стилска Инстаграм инспирација: Џесика Ванг

Џесика Ванг е блогерка во Њујорк која го започна својот блог  Not Jess Fashion во 2014-та година и...

Јавно повикувала мажи на секс: Го објавила бројот на собата и хотелот, а тоа што се случило не го очекувала

Блогерката Је (19) споделила со своите пријатели на социјалните мрежи дека ќе има секс со...

#ИнстаСреќа: Изразувајќи се со фотографија и пишан збор @donnaoctober создава интересна концептуална уметност, во веќе нејзин препознатлив стил

Умее да ги улови деталите, да го стави совршениот момент во рамка, а притоа да ги испише...

#ИнстаСреќа: Лондон низ очите на македонската блогерка Теона Манго

Комбинација од мода, исклучителен стил, патувања, а тоа што можеби најмногу ќе ве воодушеви е...

Инспирација за секојдневни фризури од модна блогерка

Сара Ескуденро е блогерка која секојдневно на својата платформа collagevintage инспирира со...

Инспирирајте се од софистицираниот стил на блогерката Јојо Чао

Јојо Чао е блогерка и дизајнерка од Сингапур која воодушевува со својот исклучително...

Еве зошто не треба да верувате на сè што ќе видите на Инстаграм

Додека фитнес моделите го освојуваат Инстаграм, оваа блогерка сака да ви покаже дека не е се...

Инстаграм зуи околу оваа баба од Србија: Има 47 години, а изгледа подобро од многу девојки

Жаклина, 47-годишната Србинка, која моментално живее во Италија, стана огромен хит на...

Ова е модната блогерка која сите ја нарекуваат современата Одри Хепберн

Во морето на ултрамодерни и максималистички настроени икони на уличната мода, една девојка...

Ставила памук на трепките, кога ќе го видите ефектот веднаш ќе го сторите истото (видео)

Никогаш немаше да ви текне дека памукот може да се искористи на ваков начин. За да имаат...

ФОТО: Позната блогерка платила сместување 1.200 евра, а завршила во нечистотија во Грција

Познатата српска блогерка Ивана Радовановиќ ужасната од сместувањето во хотелот Сити...

Следниот пат кога ќе ја видиш својата мајка речи и благодарам и покажи и дека ја сакаш!

Она за што многу мајки размислуваат, но тешко им е мислите да ги стават на хартија, тоа за нив...

20 комбинации од познатата австралиска модна блогерка

  Мика Џанели е моментално најпознатата и најпопуларна австралијанска блогерка, воедно...

Кинеска блогерка заработи 3,4 милиони долари објавувајќи снимки на Интернет

Папи Јанг можеби не е познато име на Западот, но во Кина сите знаат за неа. Таа е „блогерка“ и...

Моќта на шминката: Корејка со помош на шминка се трансформира во Тејлор Свифт

Park Hye Min е модна блогерка од Јужна Кореа, која е позната како PONY Makeup. Една од нејзините...

Блогерка опишува: Како навистина изгледа бракот во реалноста?

Бракот е сојуз на две несовршени личности кои совршено се познаваат една со друга. Тој не е...