Таг:, , , ,

Ова е најбогатиот пар во светот: Еве што поседуваат и како живеат

Таа пишува романи, тој е најбогатиот човек во светот, но сите велат дека одлично се...

Бојата на вашиот паричник одредува дали ќе бидете богати

Доколку сакате паричникот да ви е полн со пари, постојат верувања кои велат дека неговата...

На кое место во домот треба да ја поставите новогодишната елка за да ви донесе пари во 2018

Фенг шуи не само што помага во уредувањето на домот и придонесува на благосостојба, туку ни...

Немојте да чувате ништо под креветот, освен една работа

Просторот под креветот треба да биде празен и редовно да го чистите. Еден исклучок од „ништо...

Сите сме слушнале дека фигурата слон носи среќа и пари во домот, но никој не ви го кажал ова

Еве како и каде треба да стои за привлекување на среќа и богатство. Слон во близина на...

Приказната на моите родители: Брак се гради со љубов, а не со општи сметки!

Сите знаеме дека кога принцот и принцезата се венчале, јаделе, пиеле и се веселеле три дена....

Синоќа на небото светеше полна Месечина: Денеска земете ловоров лист, пенкало, капаче и седум метални парички…

На небото вчера блескаше полна месечина, а денеска треба да направите нешто за да се...

Овие три хороскопски знаци ќе заработат многу пари – проверете дали сте меѓу нив

Ѕвездите го кажаа своето, ако сте меѓу овие три хороскопски знаци ќе заработите многу пари...

Американка своето богатство ќе ѝ го остави на Зоолошката градина во Келн

Германска зоолошка градина соопшти дека 93-годишна Американка со германско потекло, чиј...

Осум луѓе во светот во рацете држат половина од светското богатство

Во рацете на само осум луѓе има богатство како кај половина од светската популација. Осум...

Сопственикот на „Корона“ го остави богатството на соселаните?

Во медиумите излезе информација дека сите 80 жители на шпанското село Серзалес дел Кондадо...

Приказна за богатството и среќата: Нека приказната на ова момче ви биде денешна позитивна животна лекција

Вистинското богатство, како и вистинската среќа, не се мерат со материјалните работи....

Се сеќавате на ова мало девојче, еве што прави денес

Малата Хелена Јаковљевиќ имаше само шест години кога во детската емисија објаснуваше на...

ВО РЕАЛНОСТА, СИТЕ ИМАМЕ ЧЕТИРИ ЖЕНИ…

Си живеел еден богат трговец кој имал четири жени. Најмногу ја сакал својата четврта жена....

Ново видео од Кралот на Инстаграм!

Дан Билзеријан, покер играчот кој заработи огромно богатство кое се проценува на 100 милиони...

Пресметајте дали ви е судено да бидете богати- се зависи од вашето име

За некои луѓе парите не претставуваат голема грижа, па дури и не се трудат премногу за да...

Оваа среќна жена отвори школка… она што го пронајде внатре е вистински ЏЕК ПОТ!

Бисерите се издвојуваат меѓу највредните и најскапите скапоцени камења што постојат....

Три работи во животот кои, ако еднаш заминат, никогаш не можат да се вратат назад

Три работи… Три работи во животот кои, ако еднаш заминат, никогаш не можат да се вратат...

11 ДАЛЕЧНИ ДЕСТИНАЦИИ ЗА КОИ НЕ ВИ ТРЕБА ГОЛЕМ БУЏЕТ

Доколку сте млади, веројатно имате желба да патувате, но не располагате со премногу буџет....

Најпознатите народни рефрени на првиот детски фестивал „Фолклорна бајка“

Најпознатите изворни народни песни, во изведба на деца на возраст до 16 години ќе бидат на...