Таг:, , , , , , , , ,

Неверојатни работи кои можат да ви го продолжат животот

Луѓето веќе илјадници години ги привлекува потрагата по фонтаната на младоста – изворот...

Вака изгледа најраскошната венчавка во Индија: Прослава во палата од 27 катови со 600 гости. Пеела и Бијонсе!

Индиската венчавка на актерката Пријанка Чопра и пејачот Ник Џонас благодарение на силниот...

Два бамбуси се симбол на љубов и среќен брак, три се чуваат за среќа, пет за здравје, а осум се најважни- еве зошто

Бамбусот е мошне интересно растение кое често се одгледува како градинарско. Во делови на...

Омилениот актер од „Сам дома“ беше навлечен на дрога, а сега изгледа одлично!

Меколи Калкин сите го паметиме како преслаткото момче од популарниот филм „Сам дома“....

Без оглед на големината на куќата, осаменоста е иста

Стив Џобс, основачот на Епл, почина на 56-годишна возраст од рак на панкреас и меѓу другото ова...

Запишано е во ѕвездите: Овие 3 хороскопски знаци ќе стекнат големо богатство

На овие три хорорскопски знаци парите буквално се „лепат“. Низ животот им се поклопуваат...

Дали знаете дека сте најбогата личност на светот доколку ги имате овие 7 работи?

Кога станува збор за богатството, износот на сметката во банка не може да се спореди со...

1.200 милионери и милијардери откриваат што ги учат своите деца за парите и богатството

Постојат одредени причини зошто некои луѓе се богати. Тоа не се случува ненадејно. Доколку...

Ова се најплатените актерки во светот. Листата може да ве изненади

Познато е дека светски познатите славни личности уживаат во богатство и неверојатен луксуз....

Вдовицата на Хефнер ја продава наследената вила. Погледнете како изгледа

Вилата има преку 5000 квадрати, четири спални соби и четири бањи. И покрај гласините дека...

Ова е најбогатиот пар во светот: Еве што поседуваат и како живеат

Таа пишува романи, тој е најбогатиот човек во светот, но сите велат дека одлично се...

Бојата на вашиот паричник одредува дали ќе бидете богати

Доколку сакате паричникот да ви е полн со пари, постојат верувања кои велат дека неговата...

На кое место во домот треба да ја поставите новогодишната елка за да ви донесе пари во 2018

Фенг шуи не само што помага во уредувањето на домот и придонесува на благосостојба, туку ни...

Немојте да чувате ништо под креветот, освен една работа

Просторот под креветот треба да биде празен и редовно да го чистите. Еден исклучок од „ништо...

Сите сме слушнале дека фигурата слон носи среќа и пари во домот, но никој не ви го кажал ова

Еве како и каде треба да стои за привлекување на среќа и богатство. Слон во близина на...

Приказната на моите родители: Брак се гради со љубов, а не со општи сметки!

Сите знаеме дека кога принцот и принцезата се венчале, јаделе, пиеле и се веселеле три дена....

Синоќа на небото светеше полна Месечина: Денеска земете ловоров лист, пенкало, капаче и седум метални парички…

На небото вчера блескаше полна месечина, а денеска треба да направите нешто за да се...

Овие три хороскопски знаци ќе заработат многу пари – проверете дали сте меѓу нив

Ѕвездите го кажаа своето, ако сте меѓу овие три хороскопски знаци ќе заработите многу пари...

Американка своето богатство ќе ѝ го остави на Зоолошката градина во Келн

Германска зоолошка градина соопшти дека 93-годишна Американка со германско потекло, чиј...

Осум луѓе во светот во рацете држат половина од светското богатство

Во рацете на само осум луѓе има богатство како кај половина од светската популација. Осум...