Таг:, , , , , , , , , , , , , , , , , ,

10 домашни напитоци кои го чистат телото од токсини и ги топат масните наслаги

Газираните сокови кои се полни со шеќер заменете ги со грејпфрут, боровница и други овошја...

Добро утро со вкусните палачинки со боровинки! (РЕЦЕПТ)

Почестете се со прекрасни палачинки од кефир, бадемово брашно и боровинки. Смесата е доволна...

Јадете ги овие работи ако цело време сте изморени

Постојаната работа под притисок и стрес, ладното време се причина број еден зошто многумина...

Која храна треба да ја консумирате за да се изборите против депресијата?

Депресијата претставува состојба на нерасположение и аверзија кон активност, која може да...

Храна која треба да ја јадете во зима

Зимата е сезона во која многу луѓе страдаат од настинки и болести. Еден од начините да се...

Одличен појадок: Здраво, кремасто и заситувачко смути

Здраво, креместо и заситувачко смути. Одличен начин да го започнете денот. Потребни...

Најважнaта храна која треба да ја конзумирате секојдневно

Клучот на здравиот начин на живот е квалитетната, балансирана и разновидна исхрана. Кога...

Вкусен викенд предлог: Овошен јогурт од боровинки – вистинско витаминско освежување

Нема ништо поубаво од тоа денот, а воедно и викендот да го започнете со витамини. Затоа, за...