Таг:, , , , , , , ,

Откако ќе видите колку воздух има во секое пакување на чипс, ќе размислите кој да го изберете наредниот пат

Секој од нас со нетрпение ја отвора ќесичката со омилениот чипс, но содржината внатре...

Најдобра крема за сончање е онаа која на декларацијата ја има оваа ознака

Летото стигна, а кремите за сончање со заштитен фактор секојдневно се купуваат. Додека некои...

Принцот не штедел: Еве што и’ подарил Хари на Меган Маркл за свадбата

Младенците пред венчавката си подаруваат вредни дарови Светот сè уште зборува за кралската...

ФОТО: Има 24 години и е третиот најмлад милијардер на светот, еве кој му го остави богатството

Животот на богатите деца низ светот отсекогаш бил интересен за јавноста. Но кога си многу...

Апарати за домаќинство трансформирани со колоритни дезени од Долче и Габана

Во соработка со Dolce & Gabbana апаратите на Smeg добиваат ново лице. Зарем не ни здодеаа на сите...

Mакедонскиот машки бренд Signori го претстави иновативниот производ Tucker Shirt-Stay

Изгледај одлично, цел ден, со Tucker Shirt-Stay, иновативен производ од македонскиот луксузен машки...

Ова е идеалниот подарок за денот на жената, 8-ми март

Пролетта се наближува, а со неа и потоплите сончеви денови. Покрај промената на гардеробата...

Мисли на Коко Шанел за модата, животот и стилот

Коко Шанел имала навистина спектакуларен живот, но не само поради препознатливиот бренд кој...

Oд продавачка до милионерка: Како мама Крис ја создаде династијата Кардашијан?

Некогаш работела во дуќан и била стјуардеса, а денес е мега менаџерка, која од своите деца...

Вратете го сјајот на кожата без хируршки интервенции

Негата и грижата за кожата и косата се приоритети во задржувањето на свежината и убавината...

Никогаш поубава: Дефне ќе ве воодушеви во најновата фотосесија

Турчинката Елчин Сангу (32)  која кај нас е позната како Дефне од „Вљубениот ерген“,  во...

(ФОТО) И Симона Попоска кажа „Да“ – амбиентот на церемонијата како од романтичен филм!

Оваа 2017 година посведочивме на многу бракови, свршувачки, новородени бебиња, а изминатиот...

„Бијело дугме“ на 4 август во Охрид

По историскиот и распродаден коцерт на „Бијело дугме“ во Скопје пред повеќе од 10.000...

Тагни, сподели и подари со љубов уникатен накит од Две Шмизле

Во месецот на матурските и апсолвентски забави, изберете го совршениот подарок. Подарете...

ОТКРИЕНО: Зошто Фејсбук е со сина боја

Фејсбук се користи веќе 12 години, а нијансата на сина боја на неговиот бренд стана...

Rodarte – Бајковита колекција од фантазиите

Rodartе – брендот зад кој се кријат извонредните сестри Kate и Laura Mulleavy е еден од...

Топла и софистицирана есен во Mango

Популарниот high strееt бренд Mango објави lookbook за новата есенска колекција која е во знакот на...

Спортскиот бренд NIKE направи нешто што позитивно ги изненади сите

Спортската опрема вообичаено се поврзува со атлетски, вити и фит тела, a реалноста е дека...

Алeкса Чанг создава свој модeн брeнд

Како што пренесуваат светските модни портали, стилската икона и модел Алекса Чанг ќе...