Таг:, , , , , , , , , ,

Вратете го сјајот на кожата без хируршки интервенции

Негата и грижата за кожата и косата се приоритети во задржувањето на свежината и убавината...

Никогаш поубава: Дефне ќе ве воодушеви во најновата фотосесија

Турчинката Елчин Сангу (32)  која кај нас е позната како Дефне од „Вљубениот ерген“,  во...

(ФОТО) И Симона Попоска кажа „Да“ – амбиентот на церемонијата како од романтичен филм!

Оваа 2017 година посведочивме на многу бракови, свршувачки, новородени бебиња, а изминатиот...

„Бијело дугме“ на 4 август во Охрид

По историскиот и распродаден коцерт на „Бијело дугме“ во Скопје пред повеќе од 10.000...

Тагни, сподели и подари со љубов уникатен накит од Две Шмизле

Во месецот на матурските и апсолвентски забави, изберете го совршениот подарок. Подарете...

ОТКРИЕНО: Зошто Фејсбук е со сина боја

Фејсбук се користи веќе 12 години, а нијансата на сина боја на неговиот бренд стана...

Rodarte – Бајковита колекција од фантазиите

Rodartе – брендот зад кој се кријат извонредните сестри Kate и Laura Mulleavy е еден од...

Топла и софистицирана есен во Mango

Популарниот high strееt бренд Mango објави lookbook за новата есенска колекција која е во знакот на...

Спортскиот бренд NIKE направи нешто што позитивно ги изненади сите

Спортската опрема вообичаено се поврзува со атлетски, вити и фит тела, a реалноста е дека...

Алeкса Чанг создава свој модeн брeнд

Како што пренесуваат светските модни портали, стилската икона и модел Алекса Чанг ќе...

Инспиративна приказна од млада индијка која преживеала напад со солна киселина, а сега е модел

Лаксми е новото лице на Индијската компанија Viva N Diva и претставува многу повеќе од бренд за...

Легендарното Пони повторно ќе се произведува

Словенечкиот производител на бела техника Горење најави дека ќе започне со производство на...

Најскапите патики на светот чинат 4 мил. долари! (видео)

Луксузниот моден бренд Bicion и производителот на патики Mаche Custom Kick во соработка со дизајнерот...

Факти за брендот Victoria’s Secret

Денес светски познатиот бренд за долна облека кој е симбол за женственост и сензаулност...

Зошто скоро сите рачни часовници во рекламите го покажуваат истото време – 10:09?

За рекламите и маркетиншките кампањи спроведени од познатите брендови за часовници може да...

Дали правилно ги изговарате брендовите како Louis Vuitton, Moschino, Hermès?

Освен ако не сте длабоко навлезени во модата, сигурно погрешно или ќе имате проблем во...

ФОТО: Славната Барби доби облини

Американската компанија Мател вчера претстави три нови верзии на нејзиниот најпознат...

Богатиот сопственик на IKEA купува и носи само стара облека

Основачот и сопственик на IKEA, Ингвар Кампард изјавил дека ја купува сета своја облека на...

Модели на чевли и ташни кои го освојуваат светот на модните додатоци

Постои една чудна работа поврзана со Mansur Gavriel, а тоа е дека тој сигурно не ги измислил...