Таг:, , , , ,

Овие потпетици ќе ја одбележат пролетта

Кажете им збогум на црвените потпетици. Оваа пролет, во игра се силните нијанси, зелената,...

Oвие бои на чевли ќе бидат пролетен тренд

Во претстојните месеци, во мода ќе се врати трендот кој најголемата слава ја доживеа во...

Какви чевли треба да носите според хороскопскиот знак?

Честопати се прашуваме кои се нашите најповолни денови во месецот според хороскопот, како...

Ова е новиот тренд кој жените ќе го обожаваат

Новата година носи нови промени, како и нови модни трендови. Овој нов тренд е многу актуелен...

8 комбинации на Кери Бредшо кои и денес се шик

Сексот и градот остави неизбежен белег со своите „сочни“ теми, а се чини уште повеќе со...

Сатенски салонки за гламурозни свечени прилики

Новиот омилен тренд на дамите се сатенските салонки. Тие изгледаат префинето и гламурозно и...

Претставен најскапиот пар чевли на светот

Во чест на 10-годишното постоење на луксузниот хотел, за прв пат во модната историја на...

Цел живот погрешно ги врзуваме врвките на чевлите, а ова е најцврстиот начин

Чворот за кој велат дека е најпаметно да се врзува се нарекува “четириаголен чвор”, а...

Дали е ова најлошиот тренд на чевли досега?

Без разлика дали ви се допаѓа или не, популарноста на чевлите во облик на копита расте. Во нив...

Колекцијата чевли на Ријана која ги буди сите модни сетила

Легендарниот дизајнер Manolo Blahnik кој е вечен миленик на дамите а најмногу на љубителките на...

Иванка Трамп обвинета за модна кражба

Семејството Трамп никако да се ослободи од бројните скандали а еден од најжестоките е...

Актуелен тренд: Чевли на платформа

Доколку не сте од оние девојки кои обожаваат потпетици но ја сакаат височината, тогаш овие...

Овие чевли ќе доминираат ова лето

Летото е период кога можеме да им се насладуваме на прекрасните модели на отворени...

Кој број чевли носите? Тоа покажува колку долго ќе живеете! (ФОТО)

Невообичаено истражување на шветските научници покажува дека бројот на чевлите кој го...

Интересен начин како да ги врзете вашите чевли (ВИДЕО)

Доколку ви здосадил стариот начин на врзување на вашите чевли, ова е нешто што мора да го...

Чевли од пластични шишиња

Добро прочитавте-чевли од пластични шишиња? Сигурно во моментов ви поминуваат слики од вас и...

Sarah Jessica Parker создаде колекција чевли

Сите љубители на стилот на Sarah Jessica Parker  можат да се израдуваат на уште една нејзина...

Нема да верувате кој ги произведува патиките на “Reebok“

Популарниот производител на спортски чевли “Reebok” одлучил да воведе автономизиране на...

Пет најголеми грешки со чевлите и патиките

Скапи и квалитетни или евтини и „половни“ – без оглед на тоа какви чевли имаме, сите...

Како да изгледате модерно оваа есен (на едноставен начин)

Чипкани топови, фустани од антилоп, блузи кои ги откриваат рамената и сукњи со копчиња се...