Таг:, , , , ,

Овие трикови со ацетон сигурно не сте ги знаеле!

Отстранувачот на лак за нокти или популарно наречениот ацетон е козметичка неопходност што...

Алуминиумската фолија ви го скратува пеглањето дури 5 пати (ВИДЕО)

Алуминиумката фолија секој треба да ја има во својот дом, бидејќи нејзината функција е многу...

Исчистете го златниот и сребрениот накит без да потрошите денар

Со тек на време, накитот кој го носиме го губи својот сјај и веќе не блеска како порано. Ова се...

Како најлесно да исчистите ананас? (ВИДЕО)

Ова вкусно тропско овошје ќе го најдете во разни начини, сушено или во конзерва, но највкусно...

Генијални трикови со влажни марамчиња – бришат речиси се

Влажните марамчиња е препорачливо секогаш да ви се при рака, во автомобилот и дома. Одлични...

5 генијални начини да чистите помалку, а подеднакво ефикасно

Постојат начини чистењето да биде полесно и побрзо и да не ви одзема толку време. Малите...

Како ефикасно да ја исчистите пеглата?

Со честото користење на пеглата нејзината површина се полни со остатоци од облека, бигор и...

Што ќе се случи доколку ставите оцет во тоалетот? (ВИДЕО)

На многумина им е познато дека оцетот може да се употребува за чистење, бидејќи е многу...

Неколку едноставни трикови кои ќе ви помогнат во одржување на вашата облека и обувки

Животот е непредвидлив. Можете да завршите со проблем за толку едноставна работа како што се...

Нека блескаат вашите подови со помош на следниот трик

Сакате вашиот дрвен под да биде сјаен? Тогаш за тоа искористете кесичка црн чај. Црниот чај...

Направете сами лесен и ефикасен, еко чистач само со неколку состојки

Во време кога сме опкружено со производи полни со штетни материи добро е да излеземе од...

Колку често мораме да ги чистиме 3-те највалкани места во домот?

Нашиот дом е вистинско мало легло на бактерии, а трите површини кои секојдневно ги користиме...

4 едноставни трикови за чистење

Бришењето на прашината претставува вистински проблем посебно кога ги немате вистинските...

13 ПРИЧИНИ ЗОШТО ЛИМОНИТЕ СЕ НАЈКОРИСНОТО НЕШТО НА СВЕТОТ

Многу нешта кои ги имате дома можат да имаат поширока примена од вообичаената ако знаете...

Ова е најбрз начин за да ја исчистете вашата рерна и тоа БЕЗ отровни хемикали.

Можеби звучи како магија. Но потполно е реално. Ужасните, тврдокорни  траги можете да ги...

Доктор ни открива генијален трик ! Со помош на течност која сите ја имаме дома исчистете го ушниот канал !

Иако повеќето луѓе знаат дека стапчето за уши ја турка маста внатре и дека истото може да...

Грешка во чистењето со која наместо да ги отстраниме бактериите ние ги шириме

Антибактериските влажни марамчиња во последно време се одомакинија во многу домови и се...

Видео: Нема оправдувања! Додека чистите низ дома, можете да вежбате!

Нема оправдувања! Додека чистите низ дома, можете да вежбате! Најлесно е да се најде изрека...

Храна и пијалаци кои ќе ви помогнат во чистење на домот

Со помош на овие намирници, вашиот дом ќе блеска повеќе од било кога: Лимони Со помош на...