Таг:, , , , , , , , , , , ,

8 комбинации на Кери Бредшо кои и денес се шик

Сексот и градот остави неизбежен белег со своите „сочни“ теми, а се чини уште повеќе со...

Црвените чизми го освоија модниот свет

Трендот кој е буквално насекаде и го освои модниот свет оваа сезона се црвените чизми. Во...

Чизми со светкава штикла

Чизмите се дел од обувките кои се носат секоја зима. Не е ни чудно што секоја жена ги поседува...

Елса Хоск е кралица на високите чизми

Како што веќе знаете, чизмите над колена се еден од најпопуларните трендови оваа сезона па...

Со што да ги комбинирате чизмите над колена

Студената сезона е незамислива без моделите на чизми над колена. Тие се еден од трендовите...

МЕТАЛИК ЧИЗМИ – главен тренд оваа сезона

И покрај бројните нови трендови кои постојано ни доаѓаат, оние впечатливите и забавни...

Хејли Болдвин лансира колекција чизми

Популарната Ит девојка и модел во соработка со брендот Public Dеsirе претстави колекција тренди...

10 чизми до колена совршени за оваа есен

Ништо не извикува „есен” како пар добри чизми до колена. Од кожа до се-измеѓу, ви...

Ни пристига нов тренд од Анџелина Џоли (фото)

Веќе знаеме дека Анџелина Џоли е една од оние ѕвезди кои многу лесно лансираат нов тренд, а...

Атрактивни плетени фустани

Модните дизајнери се повеќе се инспирираат од страрите плетки, па настануваат плетени модни...

Најдобар модел на обувки за секоја должина на здолниште или фустан

Здолништата и фустаните се дневни парчиња кои сакаме да ги носиме во секоја годишна доба и...

Одете на сигурно, не правете експерименти баш за најлудата ноќ!

Црната боја е проверена варијанта, посебно ако ја освежите со атрактивни детали. Елегантно и...

Омилените чизми на манекенките на Victoria’s Secret

Манекенките на Victoria’s Secret, се пример за многу дами низ целиот свет. Многу од нас сакаат да...

Како да ги носите скинатите фармерки оваа зима

И во текот на ладните зимски денови во искинатите фармерки можете да изгледате опуштено но...

Ирина Шајк само во гаќички и чизми!

Ирина Шајк на својот Инстаграм профил објави фотографија на која позира само во чизми до...

Модна инспирација: Како да ги носите чизмите до глужд оваа пролет

Чизмите не се наменети само за ладните зимски денови, особено чизмичките до глужд. Со нив...

Мадона шокира: Има 56 години и вака се појави на црвениот тепих

Кралицата на попот повторно провоцираше. Веќе со години Мадона е позната како некој кој ги...

Чизмопантолоните завладеаја во модниот свет

Ги обожававме чизмите до под коленици, потоа не освоија моделите со висина до колената, а...

Топ 5 есенски трендови на модни додатоци

Масивни, впечатливи обетки  Една ама вредна. Оваа есен обетката нека ви го украси и...

Фото: Ја знаете ли оваа пекара за женски чизми???

Единствено место каде можете да најдете топол леб топли зимски чизми и уште многу други...