Таг:, ,

Цукерберг трет најбогат човек во светот

Основачот на „Фејсбук“, Марк Цукерберг, веќе е на третото место на најбогати луѓе во светот,...

8 карактеристики на луѓето родени во јуни!

Луѓето се сосема различни, а месецот на раѓање може да игра прилично голема улога во...

Овие луѓе навистина личат на ликовите од цртаните филмови

Се вели дека секој човек има некаде свој двојник. Дали тоа се однесува на и на цртаните...

СЕ НАСМЕАВТЕ ДЕНЕС!? – ЧОВЕК ДА НЕЗНАЕ ДАЛИ ДА ПИЕ ЧАЈ ИЛИ ДА СЕ ОБЕСИ :)

Водителката на радио мрежа 77 – Ивана Наскова, сама си го објави гафот на својот Јутјуб канал,...

Бизарно: Луѓето и роботите за 100 години би можеле да имаат деца?

Децата во иднина би можеле да имаат мозок со вградена интелигенција, а телата ќе бидат...

Како да ја пронајдете својата вредност?

Секој поединец е вреден и заслужува да постои – тоа е сечие природно право. Многу е важно...

Што ќе се случи кога во центарот на Скопје ќе ти падне паричникот? (Видео)

Живееме во време кога ретко може да сретнеме вистински човек. Ова видео ќе ви ја покаже...

Знаци дека сте заљубени во класичен манипулатор

Постојат многу причини зошто не треба да бидете со човек кој е одличен манипулатор, но...

(ФОТО) Кога нема предолга брада е друг човек: Не би го познале Сефер од „Мојот син“

Денес имате можност да се запознаете со Сефер или турскиот актер Канболат Горкен Арслан кој...

Овие знаци укажуваат дека сте во врска со погрешен човек

Сите имаме сомнежи, но ако чувствувате кој било од следните знаци, веројатно си го трошите...

КОГА ЌЕ ПОГЛЕДНЕТЕ ШТО ОВОЈ ЧОВЕК ПРАВИ СО КОЊИТЕ ЌЕ ОСТАНЕТЕ БЕЗ ЗДИВ

Многу луѓе ги дресираат животните во светот, но не како него. Неговите начини се малку...

Безбедно ли е да се трча на 30+ целзиуси?

Летото дојде, температурите ја почнаа трката во искачување, Македонија за викенди е празна…...

(ФОТО) Скопјанец се нуди да му плати следно полагање на кандидат бидејќи поради него паднал на испит за возачка

Постојат и луѓе кои имаат грижа на совест дека нешто згрешиле. Овој човек решил да ја подмири...

До кој степен одат луѓето: Еден пеколно топол ден во градски автобус

Патувам со автобус на реалција Радишани – Центар со 57. Идам накај работа во 8 часот наутро,...

ПРИКАЗНАТА ЗА ДВА ВОЛКА: Се чита 20 секунди, а поуката останува вечно!

Седел еднаш одамна еден стар Индијанец и неговиот млад внук пред нивниот вигвам. Дедото се...

Снаодливоста вреди злато: Овој човек шета по улици и заработува 270 евра на ден (видео)

Ралф Степаниан (43) живее живот како никој друг – тој бара злато на улиците на Њујорк и притоа...

Топ 10 работи кои повеќето луѓе не можат да ги направат (ВИДЕО)

Дали можете да ги мрдате ушите? Да го виткате јазикот? Да го контролирате виткањето на...

Поучна приказна која ќе ви го смени животот: Куфер во Божја рака

Дијалог помеѓу Бог и мртов човек. Проследете ја оваа поучна приказна и уживајте во сите...

(ФОТО) Како друг човек: Никогаш не би го препознале Нечми Ипликчи во реалноста!

Турскиот актер Левент Улген или попознат како Нечми Иплички од серијата „Вљубениот ерген“,...

Како да препознаете мозочен удар?

Најголемиот проблем при влошувањето на здравствената состојба е за жал неукоста кај луѓето...