Таг:, , , , , , , ,

Информирајте се: Како да изберете КросФит сала?

Пред да се одлучите да пристапите кон некоја КросФит сала, мора да се уверите дека таа е...

Кога ќе ги видите Жарко и Елисавета и вие ќе посакате да вежбате Crossfit

„Константна варијација на функционални движења извршени со висок интензитет“ – вака...

Фото вест: ОЛИМПИКО И CROSSFIT НА ОТВОРЕН ТРЕНИНГ СО “ДАМПЕРСКИ” ГУМИ

Салонот за гуми Олимпико и дечките од CrossFit Скопје пријатно ги разонодија сите присутни кај...

Сонот без цел е само желба

Уште од мал имав само еден сон, да станам професионален спортист. Реалноста е дека без...

МНОГУ СЕ СЛАТКИ: Каква мајка таква ќерка! Погледнете како вежбаат заедно CrossFit… (Видео)

Оваа мајка која вежба Кросфит, ја учи својата ќеркичка која има само 18 месеци како да прави...

Видео: Можете ли да направите Triple-Unders или тројно прескокнување со јаже? Овој дечко може …

Triple-Unders или тројно прескокнување,  јажето треба да помине под вас три пати, на секој ваш...

Видео: Епа не е најјак! Погледнете го Рич Фронинг, четирикратниот шампион во Крос Фит

Веќе четири години 27-годишниот Рич Фронинг доминира на сите Крос Фит натпревари и заслужено...