Таг:, ,

Деми Мур без грам шминка- Не личи на себе! (Фото)

Судејќи по последните фотографии, оваа актерка повеќе нема да се најде на листата на...

“Машката” фризура повторно на врвот на најпопуларни фризури

Пред двадесет години, “машката” фризура стана светски хит благодарение на Деми Мур, а...

Славната актерка во шестата деценија изгледа подобро од својата 23 годишна ќерка

Славната актерка Деми Мур и во шестата децинија воодушева со својот изглед. На нејзиниот...

Џулија Робертс и Деми Мур се шетаат низ Белград

Холивудската ѕвезда Џулија Робертс пристигна во Белград, каде ќе помине неколку дена со...

ГИ РАЗЛИКУВАТЕ ЛИ: Изгледаат како близначки, а едната е мајка а другата ќерка! (Фото)

На новата фотографија која Деми Мур и нејзината ќерка Румер Вилис ја објавија на...

Фото: Познати трудници кои позираа разголени

Деми Мур Актерката предизвика голема контроверзија во август 1991 година, кога својот...