Таг:, , , ,

Стомакот не е препрека: Вежбањето во текот на бременоста ја спречува депресијата!

Редовното вежбање, освен што помага по породувањето, може да помогне и при зачнувањето, и та...

Совети за луѓето кои патат од депресија: Како да ја пронајдат љубовта на својот живот?

Запознавањето со нова личност и излегувањето е особено тешко за луѓето кои се борат со...

Предупредувачки знаци кои укажуваат дека сте ментално и емоционално исцрпени

Возењето на лудата железница наречена живот, понекогаш знае да биде навистина напорно. Кога...

Брижит Бардо бременоста ја споредила со тумор, а ни денес не го сака својот син!

Брижит Бардо важи за една од најубавите жени во светот, а малкумина знаат дека била во...

Инсталирајте ги овие апликации за намалување на стресот, подобар сон и мотивација

Секојдневниот живот е преполн со стресни ситуации и луѓето често немаат доволно време за...

Што ќе му се случи на вашето тело доколку јадете по 2 банани секој ден во месецот?

Бананите се егзотични плодови кои се полни со хранливи материи и претставуваат комплетна...

Што открива вашиот Фејсбук и Инстаграм за вас?

Тоа што го објавувате на социјалните мрежи, како што е Фејсбук и Инстаграм, кажува многу за...

Која храна треба да ја консумирате за да се изборите против депресијата?

Депресијата претставува состојба на нерасположение и аверзија кон активност, која може да...

Роби Вилијамс проговори за депресијата

Роби Вилијамс проговори дека тој се борел со депресијата. Во тоа време, оваа болест воопшто...

Емотиконот кој плаче од смеење е прогласен за најпопуларен во светот

Корисниците на социјалните мрежи своите емоции најчесто ги покажуваат со употреба на жолто...

Рецепт за лимонада од куркума која спасува од депресија

Лимонадата од куркума е потврдено дека ги содржи некои од најдобрите лековити својства....

Топ 10 причини за напуштање на работното место

Препишувањето на вашите услуги како свои од страна на шефот или недостатокот на поддршка за...

Како влијаат топлите денови на вашето расположение?

Сонцето има големо влијание врз расположението на луѓето, а тоа не е никаква коинциденција....

Депресија кај деца – како да ја препознаете и што да направите

Мојата 11 годишна ќерка седи тивко во ќошот на собата и ја гали нашата мачка додека нејзините...

Поминете 2 часа во тишина- еве што ќе ви се случи!

Во нашиот брз живот, деновите и годините поминуваат, а ние не обрнуваме внимание на фактот...

Кој чај да го пиете доколку страдате од несоница?

Доколку имате проблем со несоница, вознемиреност и депресија, ви препорачуваме секојдневно...

Денес е Светскиот ден на здравјето и се обележува со тема „Депресија – ајде да разговараме“

Светскиот ден на здравјето се прославува на 7-ми Април за да го означи основањето на...

Еве како да ја зголемите желбата за секс

Се прашувате каде е вашето либидо и зошто толку ретко посакувате да имате секс? Не сте сами,...

Психолозите советуваат: Не сте во депресија, туку опкружени сте со глупави луѓе

Во денешно време, депресијата се смета за толку честа појава што речиси стана секојдневие....

ФЕНОМЕНОТ ГЛЕДАЊЕ НИЗ ПРОЗОР ИЛИ СОНУВАЊЕ СО ОТВОРЕНИ ОЧИ

Колку пати ви се случило да се фатите себеси како гледате низ прозорецот наместо да...