Таг:, , , , , , , , , ,

3 причини зашто читањето книги е добро за децата

Живееме во време кога повеќето луѓе се фокусирани на дигиталниот свет, дури и кога станува...

Анџелина Џоли може да го изгуби старателството врз своите 6 деца?

Процесот на разводот помеѓу Анџелина Џоли и Бред Пит се уште не се ближи до својот крај, со...

Погледнете како децата го доживуваат спортот преку креативни цртежи

Љубовта кон спортот се стекнува уште од најмала возраст. Потребата од физичка активност и...

Стручните лица сметаат дека ОВА е најдоброто време бебето да добие своја соба

Доколку детето има кошмари родителите треба да го земат во кревет и да го смират. Тоа не е...

Дали е ова најубавата фотографија која ја објавила Ким Кардашијан досега?

Ким Кардашијан го растопи светот со фотографијата од своите деца – нејзиниот син Сеинт и...

Мајка со слатки и креативни фотографии го документира секојдневието на семејството

Канадската блгерка Kate Weilands на нејзиниот инстаграм профил често објавува фотографии од...

Родители објавуваат фотографии од својот живот пред и по раѓањето на своите деца

Овие фотографии се вистински доказ колку се менува животот на родителите откако ќе добијат...

Погледнете какво изненадување му приготви семејството на Дејвид Бекам за роденден! (ВИДЕО)

На својот 43-ти роденден поранешниот фудбалер Девид Бекам своето семејство го изведе на...

Неверојатно: Го добиле 14-тиот син по ред и му дале совршено име!

Катери и Џеј Швандт од Мичиген (САД) имаа 13 синови. Неодамна дојде нивното 14-то дете на свет-...

Овие намирници никако не смеете да им ги подгревате на вашите деца!

Децата е најосетливи на негативнте промени во храната до кои доаѓа преку подгрејување. Ова...

Тешко и стресно е, но оставете ги:Зошто не треба да ги прекинувате децата додека се расправаат?

Ако сте родител на две деца, сигурно сте дел од честите кавги и тепачки, кои се одржуваат во...

Преслатки фотографии од првите близначки со различна боја на кожата

Кај секоја мајка постои возбудата за тоа кој ќе биде полот на нејзиното бебе или пак како ќе...

Деца на познати личности кои неверојатно личат на своите родители

Нормално е децата да личат на своите родители, но овие деца на познати личности неверојатно...

Како со пена за бричење да направите интересни велигденски јајца? (ВИДЕО)

Празничните денови пристигнаа, а има многу интересни начини како да ги декорирате јајца. Сте...

Лесен рецепт за чоколадни јајца со кои ќе ги израдувате вашите најмили

Велигден е еден од омилените празници на децата. За да среќата е уште поголема, што мислите...

Истетовиран од глава до пети! Работи како професор, а децата го обожаваат.

Силван е неверојатно необичен просветен работник и тоа не само во Франција. Најпрво бил...

Неверојатна љубовна приказна на британски пар: Пред венчавката дознале дека се запознале уште како деца

Многу двојки веруваат дека судбината ги споила, но вистината често е помалку магична....

КЛАНОТ КАРДАШИЈАН – ЏЕНЕР НЕ МИРУВА: КРИС ЏЕНЕР НА 62. ГОДИНИ ПЛАНИРА УШТЕ ЕДНО ДЕТЕ?

Крис Џенер, мајка на “кланот” Кардашијан – Џенер, наводно планира уште едно дете. Крис има...

Раскинување на врската полна љубов, по цели 10 години, ја направи убавицата да изгледа бедно

По целосна деценија, љубовта е завршена… Бразилскиот врвен модел Алесандра Амброзио ја...

Алармантен процент на возачи пишуваат на својот смартфон додека возат!

Дури 46% од луѓето пишуваат на својот смартфон додека возат, што е навистина алармантна...