Таг:, , , , , , , , , , , ,

Како да направите џемпер за кучето од стара облека (ВИДЕО)

Кога температурите одат под нулата и на животните им е прилично ладно.  Ова е видео кое ќе ви...

Како да носите џемпер, а сепак да изгледате шик

Зимата знае да биде навистина сурова, а студот и мрачното време не тера да се облекуваме во...

Модни комбинации со ЏЕМПЕРИ кои ќе ги обожавате

Џемперите се есенцијално парче во зимската гардероба. Во нив можете да изгледате и модерно и...

Неодоливо модно парче – РОЗОВ ЏЕМПЕР

Сигурно сме дека главната причина поради која сите ја обожаваме студената сезона се...

Нема да ви треба ни игла ни конец. Од стариот џемпер направете ИН сукна само во два потези ! (видео)

Ако во вашиот гардобер имате стар џемпер кој одамна не е во мода, и пак ви е мал, не брзајте со...

Атрактивни плетени фустани

Модните дизајнери се повеќе се инспирираат од страрите плетки, па настануваат плетени модни...

Направете сами: Капа и ракавици од стар џемпер

Сигурни сме дека во својот гардеробер имате барем неколку стари џемпери кои веќе подолго...

ЗЕЛА СТАР ЏЕМПЕР И НОЖИЦИ. КОГА ЌЕ ВИДИТЕ ШТО НАПРАВИЛА, ЌЕ ГО НАПРАВИТЕ ИСТОТО!

  Студените денови се пред нас, а ова е совршена идеја да се подготвите за нив. Ако спаѓате во...

6 модни трендови за есен 2014

Есента ни се наближува, а секако со пониските температури доаѓаат и топлите џемпери,...