Таг:, , , ,

Наместо во диско , младите овој викенд беа на стартап викенд и ги реализираа своите бизнис идеи!

Изминатиот викенд, во простоориите на CEED HUB се одржа 7-то издание на Techstars Startup Weekend powered by Google for...

Овој викенд започнува зимската сезона на Club Avenue. Бидете дел од спектакуларното отворање!

Летната сезона беше исполнета со најпознатите музички имиња како кај нас, така и од...

Central Park summer club ја продолжува летната агенда со познати музички имиња од регионот!

Во изминатиот период, најпопуларната летна дискотека во Скопје, „Central Park summer club“ беше...

Модата на мажите во седумдесетите години од минатиот век

Во седумдесетите, модата се базирала на индивидуалноста и можноста секој да се изрази преку...

Среќа е … да бидете дел од новиот ноќен клуб во Скопје, кој се отвора викендов!

Викендов Скопје ќе добиев нов ноќен клуб Температурите во главниот град полека почнаа да...

Овој петок во градскиот парк се отвора нов клуб за луѓе со префинет вкус за ноќен живот

Овој Петок 3 Јуни ,на поранешната локација на „Колосеум“, односно во делот со базенот,...

Интересно запросување: Менаџерката на ноќниот XL Club во петокот беше запросена за време на забавата

Менаџерката Весна Вранишковска која го менаџира Скопскиот летен ноќен клуб XL, во петокот...

Најмалото диско во светот

„Теледиско“ е најмалото диско во светот каде што се случуваат најексклузивните журки –...

Тажна вест: Почина диџеј Бабура

Ова петочно утро го обележа тажен настан.Во раните утрински часови во Скопје почина...

Видови девојки во диско

Во диско, како засебна животна околина (исто како и во природата), ќе сретнете различни...

GIF моменти од диско кои ќе ве насмеат! :)

GIF прајслес моменти од диско кои секој ги има проживеано, ама вака на трезно, верувајте ќе ве...

Предлог комбинација: Цветен мини фустан за топли летни ноќи

Летните ноќи се создадени за мини цветни фустани и јаки штикли!   Со цветен фустан никогаш...

Предлог комбинација: Бразилски дух

Во деновите кога се збори само за Бразил, имаме инспирација да додаваме и бразилски шмек во...